AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatında Tehlike Çanları Mı Çalıyor? Fiyat 200 Dolar Geriledi

Bitcoin fiyatı bugün 200 dolar düşüşe geçerek Bitcoin yatırımcılarının panik satışlarına tekrar başlamasına sebep oldu.

Bitcoin fiyatı sabah saatlerinde her ne kadar 7400 dolar seviyelerini görmüş olsa da satış baskısı devam ediyor. An itibarı ile 7200 doların altına gerileyen BTC’de tehlike çanları çalıyor mu?

Bazı kripto para birimi analistlerinin 6.000 dolar ile ilgili bir takım beklentilerinin bu dönemde gerçek olmasının an meselesi olduğu iddia edilmekte. Bitcoin’de bugün 200 – 300 dolar fiyat düşüşü yaşanmasının hemen ardından yatırımcılar neler olacağını ve neler yaşanacak olduğunu merak ederken, fiyatın 200 dolar kadar daha değer kaybetmesi durumunda 6.000 – 6.500 dolar fiyat seviyelerine düşecek olmasına piyasanın nasıl tepki göstereceğini merak etmeye başladılar.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – 10.12.2019 – Kaynak: Tradingview

An itibarı ile 7200 ve 7000 dolar seviyelerinde destek seviyeleri bulunan BTC’de dip nokta olarak 6450 dolar seviyeleri gösteriliyor. Ayrıca BTC’nin 6800 dolar seviyesinin altına düşülmesi durumunda trendi tamamen düşüş yönüne doğru çevireceği ifade edilmekte. Güncel direnç noktaları ise 7400, 7600 ve 7800 dolar seviyeleri.

Bitcoin’de fiyat düşüşünün sebebi olarak yine kısa vadeli yatırımcıların piyasadan 7.500 dolardan satış yaparak çıkması ile balinaların hareketlerinin etkili olduğu tahmin ediliyor. Kripto para birimi balinalarının bu dönemde 400 milyon dolardan çok Bitcoin sattıkları tahmin edilirken, kısa vadeli planların düşüş yönünde olması gerektiği uyarısı yapılmakta.

Orta ve uzun vadede ise BTC yükseliş trendini henüz bozmuş değil.

Anlık olarak Bitcoin fiyatına ulaşmak için: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu