blank
Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Fırlama Çinlileri Harekete Geçirdi

Bitcoin fiyatında gün içerisinde yaşanan düşüşün ardından 9.200 dolara kadar yükseliş Çinli yatırımcıları piyasaya geri getirdi.

Çinli kripto para yatırımcıları ülkelerinde çıkan madencilik yasakları haberlerinden dolayı ve son 18 ayın en büyük satışlarına bağlı piyasada yaşanan düşüşleri gerekçe göstererek büyük oranlarda Bitcoin satışları yapmışlardı. Ancak kısa süre içerisinde Bitcoin yatırımcıları beklediklerinden daha fazlasını kazanacaklarını bugün bir kez daha anladılar. 9.000 doların altında seyreden Bitcoin fiyatının yeniden 9.200 dolar seviyesine yükselmesi Çinli yatırımcıların piyasaya geri dönmesine neden oldu.

Bugün gün içerisinde binlerce Bitcoin yatırımcısı düşüşlerin etkisini merak ederken, özellikle de madencilik yasakları haberi Çinli yatırımcıları korkutmuştu. Zaten son dönemde %44 oranında düşüşe giren Bitcoin madencileri, bu dönemden iflas etmeden çıkmanın derdinde iken, bir de Bitcoin fiyatının düşebileceği endişesine sebep olan bu haberler paniğe sebep olmuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu