AltcoinBitcoinHaberler

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Altcoinin Cüzdanında Hareketlilik!

Geçtiğimiz aylarda yüklü Bitcoin satın alımları yapan Terra'nın BTC cüzdanlarından devasa boyutlarda BTC çıkışı oldu.

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Terra’nın (LUNA) Bitcoin (BTC) cüzdanında dikkat çekici birtakım hareketlenmeler yaşandı.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yaşanan Büyük Düşüşün Sorumlusu Bu Altcoin Mi?

Daha önce stablecoini UST’nin 1 dolara sabit kalmasını desteklemek için yüklü miktarda Bitcoin satın alan Terra, piyasasının düşüşe geçmesi ile birlikte fiyatını dengelemek için BTC transferleri gerçekleştiriyor.

Terra’nın Bitcoin Cüzdanından 1.4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çıktı!

Blockchain üzerinde LUNA’nın BTC cüzdanı incelendiğinde cüzdandan yaklaşık olarak 1.4 milyar dolar değerin (42.530 adet) BTC’nin başka adreslere aktarıldığı görülüyor. Aktarılan coinlerin bir kısmının OKEX borsasına gönderildiği de dikkat çekti.

Twitter üzerinde dolaşan bilgilere göre söz konusu aktarım 30.000 BTC ve 12.500 BTC’lik iki ayrı işlem ile ayrı cüzdanlara yapıldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA’nın Bitcoin cüzdanında 877 milyon dolarlık BTC bulunuyor.

Bu adım, bazı kesimlerin LUNA’nın BTC varlıklarını satmaya başladığı şeklinde yorumlandı.

LUNA’nın UST Stabilcoini 0.94 Dolara Kadar Geriledi

Bununla birlikte LUNA’nın ayrıca stablecoini UST konusunda da başı dertte gibi görünüyor. Normalde fiyatının 1 dolara sabitlenmiş olması gereken kripto para bu yazının yazıldığı anlarda 0.82 dolara kadar geriledi. Bu gerilemenin etkisiyle LUNA tokeni fiyatı da büyük bir düşüş sergiledi.

Piyasasının büyük kripto paralar arasında en kötü performans gösteren tokeni olan Terra, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %27.54’lük düşüşüyle 47 dolardan işlem görüyor.

UST gibi algoritmik stablecoinlerin her daim fiyatlarında oynama yaşayabileceği ve bu yüzden güvenilir olmadıkları konuşuluyor. Bu kripto paralar, diğer stablecoinlerin aksine gerçek dolar ya da gerçek dünya varlıkları tarafından desteklenmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu