Kripto HaberleriBitcoinBitcoin İlk Kez Helal Kabul Edildi

Bitcoin İlk Kez Helal Kabul Edildi

Takip et

Müslüman yatırımcıların ciddi anlamda merak ettikleri soru yanıt buldu, Bitcoin helal olarak kabul edildi ve ortalık ayaklandı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak kabul ettiğimiz bu sistem, kısa süre öncesinde resmen helal olarak kabul edildi. Ancak bu hareket sizlerin de bildiği üzere piyasada ki değer hareketlenmelerinin ardından ortaya çıktı.

Konu ile alakalı olarak resmi açıklama, İslam alimlerinden birisi olarak kabul edilen Müftü Muhammed Ebu Bekir‘den geldi. Kripto para birimleri üzerine yorumlarda bulundu ve insanları aydınlattı.

Açıklama İslam Aliminden

Aslında mantıki açıdan yaklaşarak bu anlamda bir yorumda bulunduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde ki 1.6 Milyar müslüman için Bitcoin, bu andan itibaren ideal bir yatırım birimi olabilir gibi görünüyor. Hatta açıklamadan sonra Bitcoin’in ciddi anlamdaki fiyat artışı bu açıklama ile ilişkilendiriliyor. Müftü Muhammed Ebu Bekir’in açıklamalarından derlediğimiz kısım ise şu şekilde;

Almanya ve bu gibi ülkelerin birçoğunda Bitcoin yasal bir para olarak tanınır ve bu nedenle Almanya’da İslami para olarak biliniyor. Ancak diğer yandan incelediğimiz zaman ABD gibi ülkelerde, Bitcoin resmi yasal parasal statüye sahip değildir. Bitcoin biriminin günümüz büyük şirketlerinde ve işletmelerde resmi ödeme sistemi haline geldiği ortada. Bu vesile ile İslami geleneksel para birimi olarak nitelendirmekte sakınca yok.

Dolayısı ile bugünden sonra İslam dünyasında ki yatırımcılar için de güvenilir birimlerden birisi olarak dikkatleri çekecek diyebiliriz. Bitcoin artık her anlamda ön plana çıkan bir birim olabilir. Çünkü ilk kez Bitcoin için helal denildi.

Bilindiği gibi Diyanet İşleri’nin yaptığı açıklama Bitcoin’in caiz olmadığı yönündeydi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları