fbpx
BitcoinHaberler

Bitcoin İçin Banknot Üretildi

Singapur merkezli akıllı kontrat şirketi olan Tangem, fiziksel Bitcoin banknotlarının satışına başladı. Kripto paralar ile yeni tanışanlar ve teknolojiye çok aşina olmayan kişiler için süreci kolaylaştırmayı amaçlayan şirket, banknot satışına başladığını açıkladı.

Kripto Paralar Daha Ulaşılabilir Olacak

Şirketten yapılan açıklamaya göre ilk etapta 0.01 ve 0.05 BTC olarak satışa sunulacak olan banknotlar ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırım yapma ve kripto paraya erişim imkanı sunuyor. Tangem şirketi üretim amacını şu şekilde açıklıyor:

“Üretilen banknotlar ile kullanıcılar kripto paralara çok kolay bir şekilde ulaşabilecek. Piyasada yeni olan kullanıcılar artık bir zorluk çekmeyecek.”

Samsung Semiconductor tarafından geliştirilen S3D350A çiplerine dayanan teknoloji, tüm elektronik şifreleme özelliklerinin yanı sıra Common Criteria EAL6+ ve EMVCo güvenlik standartlarını da destekliyor.

Tangem şirketi sistemin çalışma mekanizmasında herhangi bir kompleks yapı olmadığını belirtirken, sistemin diğer fiat para birimleri gibi sistemde yer alabileceğini ve bunları kullanabilmek için sadece NFC barkod okuculara ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

İlk etapta 10.000 adet üretilen ürünlerin sevkiyatı başladı. Ayrıca şirket kapsamlı bir güvenlik denetimi için kaynak kodlarını gerekli inceleme şirketleri ile paylaştığını duyurdu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box