binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin için yolun sonu görünürse ne olacak?

Bitcoin için yolun sonu görünürse ne olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin için yolun sonunun görülmesi durumunda ne olacak olduğu merak ve tartışma konusu. Bitcoin fiyatında gelecekte yükselecek olduğuna dair iddialar ve beklentiler mevcut iken bir diğer ihtimal ise kripto paraların aniden çökebilecek olduğu ve bir anda yaşanacak olan olası bir çöküş durumunda ne olacak olduğu konusunda yaşanan merak ile kendisini gösteriyor.

Birçok insan kripto para sahibi olmak veya olmamak arasında kararsız kalırken, bu kararsızlığın nedeni ise olası bir fiyat düşüşü durumunda ne olacak olduğu ve bu tartışmaların bir gün son bulup bulamayacak olduğu konusunda. 

Bitcoin eğer ki olası bir çöküş sürecine girer ise birçok insanın kayıp yaşayacak olduğunu tahmin etmek zor olmayacaktır. Bitcoin bugün tekrar ilk seviyesi olan 100 dolar ve altı seviyesine gerilemesi durumunda büyük kaosların meydana gelmesi beklenen bir son olacaktır ve olası bir 100 dolara gerileme durumunda dünya genelinde milyonlarca insan ve şirket kripto para yatırımından dolayı lüks içerisinde yaşadığı zenginliğine 1 gün içerisinde veda etmek zorunda kalacaktır. 1 milyar dolardan daha fazla yatırımını kripto paralarda tutan insanlar olması bu durumun gerçek olma ihtimalinin son derece mümkün ortaya koyarken, birçok yatırımcının bu durumu görmezden gelmesi ve Bitcoin’in sürekli olarak yükseliş eğiliminde olacak olduğunu düşünmesi olumsuzlukların düşünülmesinin önünde olan en büyük engel olarak gösteriliyor.

Bitcoin en iyisini sunmayabilir

Bitcoin fiyatının her zaman en iyisini sunmayabilecek olduğunu belirten analistler ise ara sıra çöküşler olabilecek olduğunu belirtiyorlar. Bazı analistlere göre ise kripto paraların tümünün bir gün er ya da geç olarak bir çöküş sürecine girerek aniden yüksek miktarlarda fiyat düşüşlerinin yaşanması ve büyük kaosların hakim olması beklentisinin gelecekte gerçeğe dönüşebilecek olduğuna dair birçok ünlü analistin görüşü mevcut. Bazı analistlere göre ise kripto para sahibi olanların gelecek düşüncesinden daha çok mevcut durumu gözlemlemesi ve mevcut durumu iyi bir şekilde analiz etmesi gerekiyor.

BTC’nin en iyisini ve dünyanın en karlı yatırımı olduğu dönemlerin artık eskide kalmış olabilecek olduğunu akıldan çıkarmamak ve kripto paraların geçmişten günümüze birçok kez farklı düşüş ve yükselişler yaşadıkları ve en büyük artışın tarihinde bir ilk olarak 2017 yılının son günlerinde yaşandığı ve bunun bir tek kez olabilecek bir artış ve rekor olabilecek olduğu göz önünde olması gerekir. Olası durumlara karşı hazırlıklı olmak ve kripto paraların çöküş yaşaması durumundan önce nasıl önlemler almak gerektiği konusu ise bir ”kurtarıcı” olacaktır.

Neler yapmalıyız?

Özellikle kripto para yatırımında yeniyseniz ve bir kripto para yatırımınız var ise ne kadar az oranda olursa olsun sizin için ortalama bir miktar ise ve kayıp olması durumunda can yakacak miktarda ise hemen bu miktarı sizin için önemsiz bir tutara kadar geriletin ve kripto paralara sadece ”kaybetmeyi göze alabilecek kadar” yatırımlar yapmak dışında ek yatırımlar yapmayarak işe başlayın.

Eğer bir hata yaparak zarar yaşayacak olduğunuz için bir satış yapmak istemiyorsanız ise günde her 1 saat aralıklarla kripto para borsasından güncel kripto para fiyatını kontrol edin.

Alarm kurarak kripto para borsasında hemen belirli bir seviyeye yükseliş olduğunda satış olmasını isteyerek siz uykuda olsanız bile yüksek fiyattan satış yapılması için bir talimatı hesabınızda bekliyor olun. Eğer ki hesabınızda tuttuğunuz kripto paraların satışı konusunda bir alarm kurarsanız olabildiğince en yüksek fiyattan alarm kurmayı tercih edin. Ayrıca eğer piyasada puslu bir hava varsa satış emri girmek yerine olası düşüşlerde etkilenmemek ve yüksek fiyattan varlığınızı elinizden çıkarabilmek için stop loss emri koymanız öneriliyor.

Bitcoin’in veya farklı bir altcoin‘in düşük olduğu zamanlar hemen yatırım yapmayın. Bir süre fiyatları dikkatle takip ederek son sonuca göre hareket etmeyi deneyin. Eğer ki düşük fiyat görerek anında alım yaparsanız daha büyük düşüşler olabilecek olduğunu ve bu düşüşler sırasında sizin daha yüksek fiyattan yatırım yaparak daha büyük kayıplar yaşayabilecek olduğunuzu asla unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail