Bitcoin

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları İçin Çanlar Çalıyor Mu?

Kripto para piyasasında son günlerde çanlar çalıyor gibi görünüyor.

Kısa süreli çok sayıda insanın kazanç yerine kayıplarla karşılaştığı kripto para piyasasında yeni dönemde neler yaşanacak olduğu merak ediliyor. Ancak bu dönemde yatırımcıların yine en fazla kaybeden taraf olarak piyasada kalıp kalmama konusunda birçok soru işaretinin olduğu da biliniyor.

Bitcoin aslında 2019 yılını bir önceki seneye göre daha olumlu geçirdi. Sene başında 3300 dolarlı fiyatlardan 14.000 dolara kadar yükselmiş olan BTC, son günlerde 7000 ila 7500 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kaldı. Ancak tüm yatırımcılar 2017’deki gibi bir ralli döneminin yaşanıp yaşanmayacak olduğunu merak ediyor.

Bu ise yatırımcıların kayıp yaşamasına ve bunu kısmen kendi elleri ile yapmalarına sebep oldu. Bitcoin’de yükselmesi beklenen fiyatlar hep düşüşler ile destek buldu ve bu destek yatırımcıları daha fazla motive etmek yerine ”düşük fiyatlardan yatırım yaparsam yine kaybederim” endişesine sebep oldu.

Kripto para birimlerinin kısa vadede değerinin düşecek olduğunu iddia edenler neredeyse %60-80 haklı çıktılar ve kısa vadeli yatırımlar bu sene yine kripto para piyasasında kazandırmadı. Zira birçok kişi kısa süre içerisinde BTC’de rekor bekliyor ve buna göre yatırımlarını şekillendiriyordu.

Kripto para piyasasında hüsran Bitcoin’den ziyade altcoinler üzerinde oldu. Birçok altcoin bu dönemde yok olma noktasına gelirken başlıca ilk 20 içerisinde olan altcoinler bile ciddi oranda değerler kaybetti ve BTC karşısında adeta eridiler.

Piyasadaki son durumlardan sonra yüzde 66,6 seviyelerine kadar ulaşan BTC hakimiyeti, bir kez daha tek güvenilir limanın Bitcoin olduğunu doğrular nitelikte.

Yine bu dönemde yıl sonunda rekor beklentisi ile yatırım yapanlar için çanlar çalmaya başladı. Beklentilere göre bu sene rekor kırılamayacak aksine yıl sonuna kadar daha fazla düşüşler gündeme gelebilecek. 2019 sonu için rekor beklentisi ile yatırım yapanların kazanç değil zarar edecek olduğu bugünden çok büyük bir rekor gelmezse mümkün olabilecek gibi görünüyor. Bitcoin’de kısa vadeli beklentiler düşüş yönünde olsa da orta ve uzun vadede analistler yükseliş olmasından yana görüş beyan ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Dip Nokta Ne? Analistler Hangi Noktaya İşaret Ediyor?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu