BitcoinHaberler

Bitcoin Kürşat Davasında Çapıcı Detaylara Ulaşıldı

Mağdur olanların sayısının 1000'i geçtiği öğrenildi

Bitcoin Safiye vakasının gündemdeki etkisi geçmeden ortaya çıkan Bitcoin Kürşat lakalplı Kürşat Ö. sorgusunun ardından serbest bırakılmış ve kayıplara karışmıştı.

Birçok kişiyi mağdur eden ve hakkında Türkiye’nin birçok şehrinden şikayetler gelen Bitcoin Kürşat Ö.nün farklı meslek gruplarından sayısız yatırımcıyı mağdur ettiğini daha önceki bir haberimizde paylaşmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin Dolandırıcılığı Yeni Bir Sektör Haline mi Geldi? Dolandırıcı Kervanına Bir Yenisi Daha Eklendi

Olayla ilgili yeni detaylara ulaşan polis, çalışmalarını sürdürürken mağdur edilenlerin sayısının 1000’i aştığı haberleri gündemi meşgul ediyor.

Bitcoin piyasasına 5 yıl önce girdiği öğrenilen K.Ö.nün sektörle ilgili bir miktar bilgi edindikten sonra birçok yatırımcıya yüksek kar vaatli ortaklık ve danışmanlık teklif ettiği öğrenildi.

Danışanlarıyla WhatsApp Üzerinden Görüşüyordu

Birçok kişiyle WhatsApp üzerinden iletişime geçip Bitcoin alımları karşılığında 200 bin ila 3 milyon TL arasındaki miktarlara anlaşma yaptığı ve elde ettiği vurgunla Bitcoin Safiye’yi gölgede bıraktığı ifade ediliyor.

Dolandırıldıklarını anlayan yatırımcılardan bazılarının K.Ö.yü bulmak için özel dedektif tuttuğu dahi iddialar arasında yer alıyor.

Vergi Dışı Kazanç Nedeniyle Şikayetçi Olmaktan Çekinenler de Var

Dolandırılanların sayısının bilinenden çok daha fazlası olduğunu iddia eden ve adını vermek istemeyen bir mağdur, bazı iş insanlarının vergi dışı kazanç nedeniyle şikayetçi olmaya cesaret edemediğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu