BitcoinLibra

Bitcoin Libra Nedeniyle İlk Zamanlar Zarar Görebilir

Bitcoin düşebilir ve kısa süre daha az ilgi görebilir.

Bitcoin fiyatı son yıllarda değişim gösteriyor ve görünüşe bakılırsa kısa süre içerisinde satışa sunulacak olan Libra ile birlikte daha büyük bir değer değişimi ile karşı karşıya kalabilir. Kripto para birimi yatırımcıları son yıllarda giderek artan kripto para talebine rağmen yakın zamana kadar hiçbir şekilde rekor beklentisinin tutmayacağını ve rekor kırılması için öncesinde ciddi bir takım düzenlemeler olması gerektiğini düşünüyordu. Kripto paraların düzenlenmesi ve bundan sonra rekor kıracak olduğunu düşünen milyonlarca Bitcoin yatırımcısı, bu konuda beklentilerinin tutması için bir süre daha beklemek zorunda olacağını tahmin etmişti.

Bitcoin bunu beklemeden tekrar 12 bin dolar seviyesini geçtiğimiz günlerde aştı ancak görünen o ki Libra nedeniyle 2020’de büyük oranda düşüşler ile karşı karşıya kalabilir. Facebook Libra nedeniyle ilk zamanlar Bitcoin satışlarının daha fazla olabileceği, buna bağlı olarak ise Libra yatırımına yönelecek olan kripto para yatırımcılarının Bitcoin fiyatında düşüşe sebep olabileceği tahmin ediliyor.

Ancak bilinmeli ki Libra asla Bitcoin’e rakip bir kripto para birimi değildir. Bitcoin’den farklı olarak dolar gibi para birimleri ile 1’e 1 oranında entegreli bir ödeme sistemi olarak hizmet verecektir. Piyasa ilk sürüldüğünde insanlar bilmediği için Libra’yı Bitcoin’e rakip görebilir ancak iki kripto paranın birbirlerinden tamamen farklı olduğu yakın zamanda anlaşılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için :

İlgili Haber  Facebook'un Kripto Parası Libra Nedir? Detaylı İnceleme

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu