Ana SayfaBitcoinBitcoin Madencileri Yeniden Oyunda!

Bitcoin Madencileri Yeniden Oyunda!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinde yaşanan düşüş yatırımcıların bir yandan piyasadan uzaklaşmasına bir yandan da madencilerin faaliyetlerine ara vermesine neden olmuştu.

Piyasada uzun süre yaşanan düşüşlerden sonra BTC başta olmak üzere kripto paralar Temmuz ayında toparlanmaya başladı.

Bloomberg’in haberine göre, kripto fiyatlarındaki bu toparlanma,  elektrik sıkıntıları devam etmesine rağmen ABD‘de çoğu madencinin tekrardan cihazlarını açmasına teşvik etti.

Fiyatların düşüşe geçmesinin yanı sıra sıcak havaların etkisiyle elektrik kullanımında artış, elektrik fiyatlarının yükselmesi gibi birden çok etken nedeniyle madenciler operasyonlarını durdurmuştu.

Bu bağlamda bugün yayınlanan blockchain ağ verilerine göre, madencilik zorluk oranı son iki haftada %1.7 arttı.

Arcane Crypto isimli araştırma firmasının kripto madenciliği analisti Jaran Mellerud konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin fiyat artışı madencilik gelirlerinin artmasına neden oldu. Haziran ve Temmuz aylarında çevrimdışı bulunan bazı madenciler muhtemelen cihazlarını yeniden açtı.”

Bitcoin madencileri çoğunlukla sıkı kuralların olmadığı ve düşük fiyatlı elektrik kullanabildikleri Teksas ve Georgia eyaletlerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Ancak Teksas’daki madenciler sıcak havalardan dolayı bazı faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

Bunlardan biri de dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden olan Riot Blockchain. Riot, yaptığı açıklamada Teksas’taki sıcak havalar nedeniyle yüksek enerji talebini karşılamak için bazı faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldığını söyledi.

Şirket bu bağlamda Temmuz ayında sadece 318 BTC üretebildiğini, bunun geçen yılın Temmuz ayına göre %28 daha az olduğunu açıkladı.

İlgili Haber
Riot Blockchain Bitcoin Üretimini Mi Azalttı: Şirketten Açıklama Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları