binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin Madencileri Zorda! Madencilik Zorluğu Ayı Piyasası Seviyelerine Geldi!

Bitcoin Madencileri Zorda! Madencilik Zorluğu Ayı Piyasası Seviyelerine Geldi!

Bitcoin madencilik zorluğu, 18 ayın en önemli madencilik zorluğu seviyesine ulaştı ve kripto para madencilerini zora soktu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık 18 ayın en önemli madencilik zorluğu seviyesine ulaştı ve kripto para madenciliğinin görünümünde bir değişimin sinyalini verdi.

Bitcoin Madenciliği Zorluğu, Düşen Hash Oranının Ortasında 18 Ayın En Büyük Düşüşünü Gördü

Bugün yaşanan %5,7’lik düşüş, Bitcoin’in 17.000 dolar civarında işlem gördüğü 6 Aralık 2022’deki ayı piyasası diplerinden bu yana görülen en yüksek negatif duruma işaret ediyor.

Bitbo’dan alınan verilere göre, zorluk ayarlaması 842.688 blok yüksekliğinde gerçekleşti ve zorluk 83,1 trilyona düştü.

Bitcoin madenciliği zorluğu, madenci faaliyetindeki değişikliklerden bağımsız olarak, ortalama 10 dakikalık blok keşif süresini korumak için her 2016 blokta bir otomatik olarak ayarlanarak yeni blokların madenciliğiyle ilgili zorluğun göreceli bir ölçüsü olarak hizmet ediyor.

İlgili Haber  ABD Başkan Adaylarından Hangisi Kripto Paraları Destekliyor, Hangisi Karşı? İşte Detaylar

Son negatif ayarlama, 24 Nisan’daki son ayarlamadan bu yana ağ hash oranındaki %10’luk kayda değer düşüşü takip ediyor.

Yedi günlük hareketli ortalama 639,58 EH/s’den 578,74 EH/s’ye düşen bu düşüş, ayarlamadan önce 10 dakika 36 saniye olan ortalama blok sürelerine katkıda bulundu.

Hash oranındaki düşüş Bitcoin’in hash fiyatının da tüm zamanların en düşük seviyesine inmesine neden oldu ve 29 Nisan’da günlük PH/s başına 50 doların (günlük TH/s başına 0,05 dolar) altına düşerek Bitcoin’in fiyatının 63.000 doların altına inmesiyle aynı zamana denk geldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail