Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin Madenciliği Yasal Mı?

Bitcoin Madenciliği Yasal Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin madenciliğinin yasal olup olmadığı konusunda Türkiye’de insanlar haklı olarak başlarına bir iş gelmemesi için araştırma yapıyor ve en doğru kaynaktan en doğru güvenilir yasalara uygun bilgileri almaya çalışıyorlar. Kripto para madenciliği veya Bitcoin madenciliği yapmak ile ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri arasında hiçbir yasak bulunmamasına rağmen burada önemli olan konu devlete verilmesi gereken ama verilmeyen vergi gelirlerinden oluşuyor.

Eğer ki yıllık 25.000 TL ve üzerinde bir madencilik geliri elde ederseniz bu sizin için vergi vermemek durumunda yasal olarak bazı sorunlar çıkabilir. Türkiye’de madencilik yapan kişiler vergi vermeleri durumunda ise hiçbir yasal sorun ile karşı karşıya kalmaları beklenmeyen bir durum olacaktır.

Madencilik Yapabilirsiniz

Madencilik yapmak yasal olarak size bir sorun çıkartmayacaktır. Bunun nedeni hem Türk yasalarının bunu yasaklaması ve illegal bir gelir kazancı olmamasından dolayı rahatlıkla tercih edilebilecek bir iş olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken yıllık belirli 25 bin TL ve üzeri benzeri rakamlar kazanırsanız bunun gelir vergisini vermenizin yasal olarak daha iyi olacağı yönünde olmasını bilmeniz gerektiğidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları