BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Madenciliği Zorluğu %8.9 Arttı ! Nedenleri Haberimizde

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi'ne Yaklaştı

Bitcoin yeniden 18000 dolar seviyesinin üstlerine çıkınca, Bitcoin madencilik ağındaki yoğunluk arttı. Glassnode verilerine göre bugün Bitcoin madenciliği zorluk seviyesi %8.9 arttı. Btc.com’dan alınan verilere göre, hash oranı ise 130 EH/s’nin üzerinde seyrediyor.

Bitcoin’in ATH seviyesine çıkmak için kat ettiği yolda madencilik zorluğunun sürekli arttığına şahit oluyoruz. Madencilerin Bitcoin’e olan ilgisi arttıkça ağdaki yoğunluk artıyor ve madencilik daha zor bir hal alıyor. Bitcoin madenciliği zorluğunda gerçekleşen %8.9’luk artış sonrası tüm zamanların en zor seviyesine sadece %4.4 lük bir kısım kaldı.

Madencilik zorluğu; ağda gerçekleşen madencilik işlem sayısının artmasının yanı sıra kullanıcılar için işlem ücretlerinde meydana gelebilecek artış ve bir blok oluşturmak için gereken sürede artış sonucu yükselebilir. Aynı zamanda bu zorluk madencilik yapan kişi sayısı ile doğru orantılıdır. Madencilerin sayısı arttıkça rekabet artacağı için hash oranı da artmış olur.

Ağ hash oranı ise bitcoin işlemlerini doğrulamak için ne kadar hesaplama gücünün ayrıldığının göstergesidir.

Son dönemde artan fiyatlar madencilerin ilgisini çekmiş durumda. Analistler, artan fiyatlarla madenciliğin karlılığının yükseldiğini ve bu durumun ağda bir yoğunluğa sebep olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz hafta aynı durum Ethereum’da görülmüştü. Ethereum da madencilik zorluğu anlamında tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Madenciliği Zorluk Seviyesi Tüm Zamanların En Yükseğine Ulaştı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu