Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Madenciliğinde Kullanılan Çok Sayıda Cihaza El Konuldu!

Yasadışı madenciliğe yönelik operasyonlar devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kosova hükümeti kış aylarında artan enerji tüketimi nedeniyle elektrik kesintilerinin önüne geçmek için kripto para madenciliğini yasaklama kararı almıştı.

Kosova’da kripto para madenciliğinin yasaklanmasından sonra polis yasadışı kripto para madenciliğine devam edenlere operasyon düzenledi.

Polis tarafından düzenlenen operasyonda 1 kişi gözaltına alınırken, Bitcoin madenciliğinde kullanılan 272 ASIC’e el konuldu.

Kosova İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Operasyon sorunsuz şekilde tamamlandı. Operasyonlar, meclis ve hükümetin kararının tam olarak uygulanmasına kadar devam edecektir.”

Yetkililer tarafından el konulan madencilik cihazının 1 aylık elektrik tüketiminin 500 evin tükettiği elektrik miktarına eşit olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda İran hükümeti de soğuk kış aylarında enerji tüketiminin artmasından dolayı kripto madenciliği faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

İlgili Haber
İran'dan Bitcoin Ve Kripto Para Madencilerine Tekrar Yasak Geldi!

Ancak İran hükümeti madencilik yasağı kararını yumuşatarak bazı sınırlandırmalar ve şartlar kapsamında lisanslı kripto para madencilerine izin verilebileceğini belirtmişti.

İlgili Haber
İran Kış İçin Getirdiği Bitcoin Madenciliği Yasaklarını Gevşetti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb.13

O zaman niye bitcoini kesin yasaklamıyorlar isteseler yaparlar…


Başa dön tuşu