AltcoinBitcoin

Bitcoin Mi, Altın Mı? Analistler Ne Söylüyor?

Birçok usta analist Bitcoin'in altının tahtını sarsacağını düşünüyor. Bu konuda tarih verenler bile var!

Ünlü kripto para analisti ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano namıdiğer Pomp, piyasa değerlendirmelerine yönelik son açıklamasında 2029’a kadar Bitcoin’in piyasa değerinin altınınkini geçeceğini iddia etti.

Bugüne kadarki başarılı tahminleriyle tanınan Pompliano’nun onlarca tahmini doğru çıktı. Hal böyle iken ünlü analistin yaptığı yorumlar yatırımcılar için büyük önem arz ediyor.

Üstelik Bitcoin’le ilgili olumlu öngörülerde bulunanların sayısı Pompliano ile sınırlı değil. Tony Spilotro gibi isimler de Bitcoin’in -her ne kadar 2020’de bazı altcoinlerin gölgesinde kalsa da- büyük bir yükselişe geçerek diğer bütün altcoinleri geride bırakmasını öngörüyor. Nitekim akıllı sözleşmeler için tasarlanan ve ödeme tokenı olarak işlem gören bazı altcoinlerde spekülasyon yapmak oldukça mümkün. Bu da Spilotro’ya göre piyasa koşullarına bağlı olarak Bitcoin’le altcoinler arasında ters bir ilişki doğuruyor. Neticede geçtiğimiz sene Bitcoin’in 14 bin doları görmesi altcoinlerin düşüş yaşamasına neden olmuştu.

Fakat bu sene durum Bitcoin açısından biraz daha farklı seyrediyor. Altcoinler yükseliyor ancak bu durum Bitcoin’in daha da üst seviyeleri görmesine yardım ediyor. Ancak iki varlığın birlikte pompalanması Bitcoin’in piyasa hakimiyetini düşürüyor. Öyle ki ünlü kripto değerin son 1 yıldaki piyasa hakimiyeti %60’a kadar düşüş gösterdi. Bunun kaçınılmaz sonucu olarak da altcoinler hem Bitcoin hem de USD karşısında önemli üstünlükler sağladı.

İşler Tersine Dönüyor!

Ancak Spilotro, bu durumun uzun sürmeyeceğini, artık sahnenin Bitcoin’e geçeceğini belirtiyor. Ünlü analiste göre Bitcoin altcoinlere karşı altın vuruş yapmaya hazırlanıyor.

Göreceli Güç Endeksi’nin BTC için güçlü yükseliş sinyalleri verdiğini belirten analist, her an her şeyin olabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan 20’den fazla tahmini doğru çıkan TD Sequential göstergesinin verilerini de değerlendiren Spilotro, bir TD’nin 9 satın alma kurulumunun bir yükseliş modeli ve RSI’da eşleşen bir sapmaya sebep olduğuna ve giderek tersine dönüş ihtimalini daha da mümkün hale getirdiğine dikkat çekiyor! Bu da Bitcoin’de işlerin tersine evrileceği noktasında güçlü bir kanıt olarak karşımıza çıkıyor.

Güçlü Yükselişi Destekleyen Analistlerden Astronomik Tahminler!

Öte yandan Tim Draper, Tom Lee ve Nick James gibi isimler de Bitcoin’in altın karşısında yükselen bir değer olduğunu düşünüyor. Hatta bu isimlerden bazıları Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde 250 bin dolarlık rekor seviyeleri bile göreceği iddiasında. Bakalım söz konusu analistlerin dediği gibi astronomik değerleri görmek mümkün olacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu