Bitcoin

Bitcoin Pazar Payı %72’ye Ulaştı!

Bitcoin'in pazar payı yeniden eski seviyesini bulacak mı?

Bitcoin pazar payında yaşanan son gelişmeler sonrasında pazar payında yeni bir rekora doğru gidiliyor. %70 seviyesini bugün geçmesinin ardından Bitcoin pazar payında %72 seviyesi görüldü ve bu oran bugüne kadar uzun süredir ilk defa görülen bir oran oldu. İlk çıktığında pazar payının tamamını elinde tutmuş olan Bitcoin, yıllar içerisinde giderek farklı altcoinlerin ortaya çıkması sonrasında düşüşler ile karşılaştı ve pazar payında %60 oranından daha düşük noktalara geriledi. Bitcoin’in pazar payındaki düşüşler son 3 aydır son buldu ve yeni bir yükseliş dönemine giriş yapıldı. Pazar payının daha fazla düşeceğinden endişe eden yatırımcılar altcoin fiyatlarının düşmesi ile tekrar Bitcoin alımına yöneldi ve pazar payı yükselmeye başladı.

Bitcoin’i pazarda en büyük kripto para birimi yapan piyasa hacmi yükselmeye devam edip, altcoinlerin piyasa hacmi düştükçe Bitcoin’in pazar payı oranı giderek artıyor. Yatırımcılarda bunu bildikleri için çok sayıda yatırımcı karar verirken ilk sırada Bitcoin’i tercih ederek BTC’nin fiyat ve pazar payının artmasında büyük ve etkili rol üstleniyor. Bitcoin’in pazarda daha fazla yükselmesi beklenirken bu gerçekleşirse pazar payı hacmi ve oranı da beraberinde yükselmeye durmaksızın sürdürecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu