blank
BitcoinHaberler

Bitcoin Rekor Tazeledi! Ünlü CEO’nun Shortu Patladı!

Bitcoin rekor tazelerken, öngörülemez hareketler sergiliyor

Bitcoin’in 17 Aralıkları sevdiğini daha önce paylaşmıştık. Yine bir 17 Aralık ve yeni bir rekor geldi. Birçok analist 20.800$-20900$ bandından bir düzeltme beklerken Bitcoin rekorunu tazeleyerek 21.000$ seviyesini de geride bıraktı.

Bitcoin ve altcoinlerdeki borsa verilerini analiz eden CrptoQuant’ın ünlü Ceo’su Ki Young Ju, twiterdan yaptığı açıklamayla 20.807$ seviyesinden short pozisyon açtığını duyurmuştu. Ju, borsalardaki para girişinin azaldığını ve düzeltme gelebileceğini paylaşmıştı. Ju’nun paylaşımından kısa bir süre sonra Bitcoin 21.000$ seviyesini kırarak yeni rekorunu elde etti. Bu sırada 21000$ da stop olduğunu açıklayan ünlü Ceo, şaşkın ifadesiyle ” longa odaklanmalıydım” dedi.

Görünen o ki teknik verilerden çok FOMO etkisi piyasada kendisini gösteriyor. Yükselişin nereye kadar süreceği ve ne zaman düzeltme geleceğini öngöremeyen analistler, yatırımcıları FOMO’ya kapılmamaları ve trende aykırı işlem açmamaları gerektiği konusunda uyarıyor.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor: 21.000 Dolar Da Geçildi! Önemli Seviyeler Neler?

Piyasada fırsatların bitmeyeceğini unutmamak gerekir. Er yada geç gelecek düzeltme sonrası pozisyon değerlendirmek yatırımlarınızı korumanız için tavsiye edilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu