blank
BitcoinHaberler

Bitcoin Savunucusu Senatör, ABD Bankacılık Komitesine Atandı!

ABD Senatosu Bankacılık Komitesine Bitcoin savunucusu Senatör atandı.

Güçlü bir Bitcoin ve kripto para savunucusu olan Senatör Cynthia Lummis, Senatoda ABD Bankacılık Komitesine atandı. Geçmişte kripto paralar ile ilgili olumlu paylaşımları ile dikkatleri çeken Senatör’ün finans alanında önemli bir komitede görevlendirilmesi Bitcoin ve kripto para savunucularını sevindirdi.

Cumhuriyetçi Parti üyesi olan Lummis, Wyoming eyaletini temsil eden ilk kadın senatör. Katıldığı programlarda Bitcoin ve kripto paraları açık ve net şekilde savunan Senatör, diğer senatörleri de bu konuda eğitmek için çalıştığını söylemişti.

Atandığı komitenin misyonu gereği, finansal inovasyon için çok önemli bir rolü olduğunu ifade eden Senatör, bu konudaki sevincini twiterdan paylaştı.

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını tedirgin eden en önemli konular arasında ABD’den gelmesi beklenen yasal düzenlemeler var. Birçok regülasyon haberi sonrası içeriğinden bağımsız olarak Bitcoin fiyatının buna olumsuz tepki verdiğini gözlemledik.

Biden yönetiminin kripto paralar konusunda nasıl bir tavır takınacağı konusunda belirsizlik devam etse de Bitcoin savunucusu olarak tanınan bir senatörün finans alanında yasal düzenlemelerin tartışılacağı bir komitenin üyeliğine atanması olumlu karşılandı ve birçok yatırımcıyı heyecanlandırdı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu