blank
BitcoinHaberler

Bitcoin Sert Düşünce Rekor Tasfiye Yaşandı: 410 Milyon Dolar Buhar Oldu

Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüş, Binance BTC vadeli işlemlerinde rekor bir tasfiyeye neden oldu.

Bitcoin (BTC)’de pazar günü başlayan düşüş, giderek şiddetini arttırdı ve iki günde yaklaşık %25’lik düşüş yaşandı. Binance’de 30.400 dolarlı seviyeleri gören BTC, vadeli işlemlerdeki yatırımcılara büyük bir darbe vurdu. Günlük bazda şimdiye kadar ki en büyük tasfiyeyi yaşayan Binance vadeli işlemleri kullanıcıları, long pozisyonlarının buhar oluşunu seyrettiler.

Kripto para analiz şirketi Glassnode, geçtiğimiz iki gün içinde yaşanan BTC düşüşünden dolayı Binance vadeli işlemlerinde 410 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiye edildiğini bildiriyor. Glassnode, bu miktarın bugüne kadar ki en büyük günlük değer olduğuna işaret ediyor.

Genel Düşünce Ne?

Analistler, bir süredir 20.000 dolardan sonra hızla dik bir yokuşu tırmanan BTC’nin soluklanmasını bekliyordu. Yaşanan düşüş hareketinin beklenen düzeltmenin bir parçası olduğuna ve bu düzeltmenin 50.000 dolar yolunu açtığına inanılıyor.

İlgili Haber  Önemli İsim Bitcoin'i (BTC) Değerlendirdi: Korkulacak Bir Şey Var mı Yok mu?

Son olarak BTC, bu düşüşün ardından yükseliş yaşayarak yayın saati itibariyle 35.200 dolar üzerinden alıcı buluyor. Bitcoin (BTC) şimdilik kendini bir nebzede olsa toparlamış görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu