BitcoinHaberler

Bitcoin Sert Düşünce Rekor Tasfiye Yaşandı: 410 Milyon Dolar Buhar Oldu

Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüş, Binance BTC vadeli işlemlerinde rekor bir tasfiyeye neden oldu.

Bitcoin (BTC)’de pazar günü başlayan düşüş, giderek şiddetini arttırdı ve iki günde yaklaşık %25’lik düşüş yaşandı. Binance’de 30.400 dolarlı seviyeleri gören BTC, vadeli işlemlerdeki yatırımcılara büyük bir darbe vurdu. Günlük bazda şimdiye kadar ki en büyük tasfiyeyi yaşayan Binance vadeli işlemleri kullanıcıları, long pozisyonlarının buhar oluşunu seyrettiler.

Kripto para analiz şirketi Glassnode, geçtiğimiz iki gün içinde yaşanan BTC düşüşünden dolayı Binance vadeli işlemlerinde 410 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiye edildiğini bildiriyor. Glassnode, bu miktarın bugüne kadar ki en büyük günlük değer olduğuna işaret ediyor.

Genel Düşünce Ne?

Analistler, bir süredir 20.000 dolardan sonra hızla dik bir yokuşu tırmanan BTC’nin soluklanmasını bekliyordu. Yaşanan düşüş hareketinin beklenen düzeltmenin bir parçası olduğuna ve bu düzeltmenin 50.000 dolar yolunu açtığına inanılıyor.

İlgili Haber
Önemli İsim Bitcoin'i (BTC) Değerlendirdi: Korkulacak Bir Şey Var mı Yok mu?

Son olarak BTC, bu düşüşün ardından yükseliş yaşayarak yayın saati itibariyle 35.200 dolar üzerinden alıcı buluyor. Bitcoin (BTC) şimdilik kendini bir nebzede olsa toparlamış görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu