binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Şirketi Yöneticisinden BTC İçin Eşi Benzeri Görülmemiş 20 Milyon Dolar Tahmini!

Bitcoin Şirketi Yöneticisinden BTC İçin Eşi Benzeri Görülmemiş 20 Milyon Dolar Tahmini!

Bitcoin şirketi Swan'da genel müdür olan Rip VanWinkle, BTC fiyatının geleceğine dair sıradışı bir tahminde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin şirketi Swan’da genel müdür olan Rip VanWinkle, yakın tarihli bir konuşmasında, BTC fiyatının mevcut ve gelecek boğa döngülerindeki potansiyel yörüngesine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kısa süre önce bu döngüde BTC için 1 milyon dolarlık bir hedef öngören Samson Mow ve Fred Krueger’in tahminlerine atıfta bulundu. “Bu kulağa çılgınca geliyor mu? Ben öyle düşünmüyorum,” dedi.

VanWinkle, biraz perspektif kazanmak için haftalık mumları kullanarak Bitcoin fiyatının 10 yıllık görünümünü almaya karar verdiğini açıkladı. “Açık olan şey, Bitcoin’in aşağıdaki kanalda tanımlandığı gibi 2013’ten bu yana aynı uzun vadeli yükseliş trendinde olduğudur. 2013’ten bu yana tüm fiyat hareketleri bu uzun vadeli kanalın sınırları içinde yer alıyor” dedi.

Daha sonra bir soru yöneltti: “Bitcoin, önceki her yarılanmadan sonra yaptığı gibi uzun vadeli kanaldaki üst trend çizgisine doğru ilerlemeye başlarsa fiyatlar nereye gidebilir?” VanWinkle, trendin bozulmadan kaldığını varsayarak, mevcut trendin potansiyel fiyat seviyelerine bir fikir verebileceğini öne sürdü:

“Aşağıdaki grafikte, BTC’nin 2017’de kanal boyunca fırlayıp 20.000 dolarlık bir zirve ile sonuçlanmadan önce 2015 ve 2016’da yaptığı gibi alt trend çizgisini nasıl yukarı çektiğine dikkat edin. Şu anda da tam olarak aynı şeyi yapıyor.”

İlgili Haber  Tecrübeli Analist, Bitcoin'de Kısa Süre İçinde 52.000 Dolar Geri Alınamazsa Yaşanabilecekleri Açıkladı

Bitcoin’in bu döngüyü 100 katına çıkardığına dikkat çekti ve kanalı buradan geçip 2025 kışına kadar üst trend çizgisine ulaşmasının 40x fiyat artışı anlamına gelebileceğini iddia etti.

VanWinkle ayrıca 2013 ve 2017 boğa rallilerinin zirvelerini de tartıştı. Ancak, 2021 rallisinin kısa kesildiğini belirtti:

“Eğer BTC, yarılanmadan 18 ay sonra üst trend çizgisine ulaşarak bu kısa ralliyi telafi ederse, 2025 sonbahar-kışında coin başına 2 milyon dolara ve 2029’da coin başına 20 milyon dolardan fazlasına ulaşacağız. Kimse bunu beklemiyor, bu yüzden gerçekleşebilir.”

Ayrıca 100 bin ila 200 bin dolar fiyat aralığında bir Bitcoin fiyatına ilişkin yaygın tahminlere de değindi. “Uzun vadeli trend bağlamında, temel olarak spot ETF’lerden günde 500 milyon dolarlık net girişlerin tarihi satın alımına rağmen, BTC’nin alt trend çizgisinde sürünmeye devam edeceğini söylüyorlar” dedi.

VanWinkle, birçok insanın Bitcoin arzının ne kadar hızlı emildiğinin farkında olmayabileceğine inandığını ifade etti. “Gerçekten anlamıyorum. Tüm bu alımların fiyatı bu kanalın derinliklerinde bir yere itmesi gerekiyor. Kanalın orta noktası bile fiyatı bu döngüde 700 bin dolar aralığına koyuyor” dedi.

Sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Her şey mümkün. Ancak makro zemin, çoklu savaşlar ve kaçınılmaz para basımı göz önüne alındığında, bu kanalın derinliklerine doğru bir itişin olası olduğunu düşünüyorum. Göreceğiz.”

VanWinkle’ın 20 milyon dolarlık fiyat tahmini BTC’nin mevcut arzı göz önüne alındığında coinin toplam piyasa değerini 400 trilyon dolar seviyesine çıkaracaktır. Ancak tüm dünyanın Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH, GDP) değerinin 105 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde bu hedef pek de gerçekçi olmayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail