binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF'lere Çin Dalgası Mı Geliyor? Bloomberg Analisti Açıkladı

Bitcoin Spot ETF’lere Çin Dalgası Mı Geliyor? Bloomberg Analisti Açıkladı

Bloomberg analistleri, Hong Kong'da onaylanması muhtemel Bitcoin ETF'lerinin ABD'dekilerden farklı olduğunu düşünüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre, Hong Kong’un mali düzenleyicisi Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bu yılın ikinci çeyreğinde spot Bitcoin ETF’leri için in-kind oluşturma ve geri ödemelere izin vermeye hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında Çinli varlık yöneticisi Harvest Global, Hong Kong’da spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunmuştu. Bir başka firma olan Venture Smart Financial Holdings de, SFC’nin Aralık ayında bu tür ürünleri değerlendirmeye hazır olduğunu ifade etmesinin ardından bir başvuru yapma niyetini açıklamıştı.

Henüz hiçbir spot ETF onaylanmamış olsa da, Bloomberg Intelligence ETF analisti Rebecca Sin, bunun muhtemelen sadece bir zaman meselesi olduğunu öne sürüyor. Sin ayrıca, SFC’nin in-kind geri ödemelere izin vereceğini ve bunun ABD’deki spot tabanlı ürünler için yalnızca nakit geri ödemelerden farklı bir yaklaşım olduğunu belirtiyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Kripto Para Gazetecisi Eleanor Terrett Açıkladı, "Kurumsal Şirketler Litecoin ETF'e İlgi Göstermeye Başladı"

Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, “Görünüşe göre Hong Kong, ikinci çeyrekte spot BTC ETF’leri için in-kind oluşturma ve geri alımlara izin verecek (yalnızca nakit oluşturma olan ABD’nin aksine), bu da hızla büyüyen bölgede yönetim altındaki varlık ve hacmi tetiklemeye yardımcı olabilir” yorumunda bulundu.

In-kind geri ödemeler, dayanak varlığın satılması gerekmediği için ETF’ler tarafından daha yaygın olarak kullanılıyor. Bu yöntem maliyet, vergi ve likidite avantajları nedeniyle yatırımcılar ve ihraççılar tarafından tercih ediliyor. Buna karşılık, nakit geri ödemeler, ETF hisselerinin yalnızca nakit ile değiştirilebileceği anlamına geliyor ve bu da daha yüksek vergi ve ticaret maliyetlerine yol açıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail