AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Tarafında Teknik Görünüm Nasıl Şekillendi? Sıradaki Seviyeler Neler?

Sırada Hangi Seviyeler Var?

Bitcoin tarafında hacimli satışlar ile yaşanan sert düşüş ile beraber dünden bu yana yaklaşık %22’lik bir değer kaybı görüldü.

Fiyatın sabah saatlerinde 21.000 dolar seviyesinin altını görmesi ve tekrardan bu bölgeden alıcı bulması ile 23.288 dolar seviyesine ulaştı. Fakat önemli direnç bölgesi olan 24.300 dolar bölgesinin üzerinde bir kapanış yapamadı.

Bir diğer taraftan makro ekonomi tarafta ise dolar endeksinin yükseliş trendinden sonra 104.9 direnç bölgesini kırması ile devam formasyonuna giderek Bitcoin’den negatif ayrışarak yukarı yönlü fiyat hareketini sürdürüyor olması da dikkat çeken önemli verilerden birisi oldu.

Teknik verilere baktığımızda özellikle 2017 yılında tepe seviyesi olan 20.000 dolar direnç bölgesinin şimdiki yapı ile beraber karşımıza destek bölgesi olarak çıkmaktadır. Major tabloda günlük zaman diliminde daha öncesinde destek olarak çalışmış olan üst bant 24.300 dolar ve alt bant 22.500 dolar dirençleri üzerinde kapanış yapmaması durumunda aşağıdaki talep bölgesine geri çekilmeler görülebilir.

Aşağıda bulunan önemli destek seviyeleri olarak 17.600 ve 16.500 dolar bölgeleri takip edilebilir.

Sonuç olarak; Temel analiz tarafında 15 Haziran tarihinde gerçekleşecek Fed haziran ayı toplantısı tarafından gelebilecek beklentilerin dışında bir haberin oluşması durumunda piyasalardaki volatiliteyi artıracak öneme sahip olunabileceği ve bunun yanında mevcut teknik görünüm itibari ile henüz bir dönüş sinyalinin olmadığı ve majör tarafta düşüş trendine devam ettiği söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu