AnalizBitcoin

Bitcoin Tekrar 10.000 Doların Altına Düştü, Direnç ve Destek Seviyeleri Ne?

Bitcoin gece saatleri tekrar 10.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Son 1 hafta içerisinde 12.000 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC’de herkes tarafından 15.000 dolar seviyeleri konuşulurken düşüşler art arda geldi. Bugün kırmızıya bürünen kripto para piyasası yatırımcıları bir hayli üzdü.

Çoğu kişi tarafından artık 10.000 dolar altına düşülmez dense de Bitcoin bugün yine 10.000 dolar altına geriledi ve an itibarı ile 9.900 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

24 saatlik olarak yüzde 6 oranında düşen BTC, altcoinler üzerinde de deprem etkisi yaşattı. Düşen Bitcoin fiyatına ve hacmine rağmen hala yükselişte olan ve yüzde 68.4 seviyelerine kadar yükselen Bitcoin piyasa hakimiyeti altcoinlerden çıkış olduğunun bir göstergesi. An itibarı ile yüzde 10 ila 13 arasında düşen ilk 10 altcoin yatırımcısına bir hayli zarar ettirmiş durumda.

Genel kripto para piyasa hacmi ise 258 milyar dolar seviyesine gerilemiş durumda. Bu süreçte yükseliş trendinin devam edebilmesi için en önemli destek seviyesi 8950 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yükselişlerin başlayabilmesi için ise direnç noktası 10450 dolar seviyesi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu