BitcoinHaberler

Bitcoin Topluluğundan Örnek Hareket: Avustralya’daki Yangınların Yaralarını Sarmak Üzere Bağış Kampanyası Başlatıldı!

Hala kontrol altına alınamayan yangınlarda çok sayıda hayvan ve insan hayatını kaybetti. Bitcoin bağışlarının artması bekleniyor.

Avustralya’da eylül ayından beri devam eden ve 20’den fazla kişinin ölümüne yol açan orman yangınları kontrol altına alınamıyor.
Aylardır yangınlarla mücadele eden Avustralya genelinde yaklaşık 4 milyon hektardan fazla alan kül oldu. Yangın, Tazmanya ve Victoria bölgelerinde etkisini artırırken çok sayıda insan da çeşitli bölgelerde mahsur kaldı.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, kontrol altına alınamayan yangınlarla mücadele etmek için orduyu göreve çağırırken dünyanın birçok yerinden de yardımlar ve bağışlar gelmeye devam ediyor.

İşte tam da bu noktada kripto paraların devreye girmesi düşünüldü ve yangın sonrası yaraları sarmak adına bir etkinlik başlatıldı. #AustraliaBurning etiketiyle kripto topluluğu içerisinde hızla yayılan bağış etkinliği giderek yayılıyor.

Bitcoin Bağışları Gelmeye Başladı

Toplamda 400 milyon canlının ve endemik türün hayatını kaybettiği yangınların sebep olduğu zararı bir nebze de olsa hafifletmeye çalışan yardım kampanyasının başlatılmasının ardından Bitcoin bağışları gelmeye başladı. Toplanan bağışların Avustralya itfaiye teşkilatına gönderileceği bildirildi. Alex Saunders tarafından Twitter üzerinden başlatılan kampanya ses getirmeye devam ediyor.

Bağış Yapmak Son Derece Kolay

Dünyanın herhangi bir noktasından basitçe gerçekleştirilebilen Bitcoin bağışlarının toplamda 1 BTC civarında olduğu ve aşağı yukarı 16.000 Türk lirasına karşılık geldiği biliniyor. Söz konusu bağış kampanyası, daha önce Justin Sun tarafından iklim aktivisti Greta Thunberg’e yapılan 1 milyon dolarlık bağışı akıllara getirdi.

İlgili Haber
TRON kurucusu Justin Sun'dan İklim Aktivisti Greta Thunberg'e 1 Milyon Dolarlık Destek!

Henüz çok az miktarda olan BTC bağışlarının giderek artması ve kripto paraların bu tür destek eylemlerinde adını daha çok duyurması umut ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu