AnalizBitcoin

Bitcoin ve Altın Yükseliyor, İşte Önemli Seviyeler!

Bitcoin'de Son Durum Ne?

ABD’deki tarım dışı istihdam verisi beklentilerin çok altında geldi. Diğer veriler beklentilere paralel olsa da piyasa, istihdam verisinin beklentilerin çok altında gelmesine tepki verdi. Dolar endeksi 92.00 seviyesinin altına gerilerken, emtia fiyatlarının yükseldiğini gözlemledik.

ABD hisse senedi piyasaları da art arda gelen rekorlardan sonra, istihdam verilerinin etkisiyle satıcılı açıldı.

Emtia fiyatlarındaki artış Bitcoin’e de yaradı. Bitcoin altın ile birlikte yükselirken, 50940$ seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin’de kısa vadeli olarak baktığımızda, daha önce kırdığı yükselen trendin üzerine çıkmak için bir çaba sarf ettiğini gözlemliyoruz. Geçtiğimiz günlerde yükselen trendin kırılmasına rağmen fiyatın sert bir düşüş yaşamaması, yönünün yukarı olduğu konusunda bir fikir veriyor. Ayrıca fiyatın aynı trend çizgisinden 3 defa ret yediğini, üzerine çıksa da tutunamadan düştüğünü gözlemliyoruz. Buna rağmen bu bölgenin zorlanmaya devam etmesi, boğaların hala masada olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de kısa vadeli direnç seviyelerimiz 51147$ ve 51400$ olarak dikkat çekiyor. 51147$ üzerine günlük kapanışlarda, 57.000$ seviyeleri gündeme gelecektir.

Destek seviyelerimiz ise 50400$ ve 49800$.

Geri çekilmelerde 48600$ üzerinde kaldığımız sürece yükseliş devam edecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu