BitcoinHaberler

Bitcoin ve Altında Gözler Enflasyon Verisinde! Beklentiler Ne Yönde?

Gözler enflasyon verisinde.

Bugün Bitcoin ve küresel piyasalarda ABD enflasyon verisi takip edilecek.

TSİ 15.30’da açıklanacak veri öncesi ABD vadelileri küçük primlerle yatay seyirlerine devam ederken, Bitcoin yeniden 30.000$ sınırından işlem görüyor.

Enflasyon verisi önce altın 1848$’dan işlem görüyor. Brent Petrol ise %2’lik primle 104$’dan işlem görüyor.

Beklentiler enflasyon verisinin önceki aylara göre gerileyeceği yönünde. Nisan ayı verileriyle yıllık enflasyonun %8,1’e gerilemesi bekleniyor. Mart ayında yıllık enflasyon %8,5’a yükselmişti.

Bu gerileme enflasyona ilişkin endişelere biraz su serpse de ABD 40 yılın en yüksek enflasyonuyla mücadele etmeye devam ediyor.

FED üyeleri yaptıkları son açıklamalarda önümüzde iki toplantıda da 50 baz puanlık faiz artışları görmek istediklerinin altını çiziyor.

Fiyatlardaki artış hızının yavaşlaması FED’in sonrakini hamlesini etkilemeyecek gibi görünse de, şahin açıklamaların biraz soğumasına katkı sunabilir.

Sabah saatlerinde Çin’deki enflasyon verileri açıklandı ve aylık enflasyon beklentilerin üzerinde geldi. Son veri sonrası Çin’deki yıllık enflasyon  %2,1’e yükseldi. Beklenti %1,8 idi.

Şimdi gözler 15.30’da açıklanacak ABD enflasyon verisine çevrildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu