Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Ethereum 2021 Yılından Bu Yana En İyi Ay Kapanışını Yapmak...

Bitcoin ve Ethereum 2021 Yılından Bu Yana En İyi Ay Kapanışını Yapmak Üzere: Uzmanlar Ne Diyor?

Takip et

Dünyanın en büyük iki dijital paraları olan Bitcoin ve Ethereum, küresel piyasalarda risk iştahının yeniden canlanması ve Ethereum ağının güncellenmesine ilişkin iyimserliğin etkisiyle 2021’den bu yana en iyi ayına doğru ilerliyor.

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 23.800 dolardan işlem görürken Ethereum ise 1.700 dolar seviyesinde bulunuyor.

FED’in Son Açıklamaları Kripto Para Piyasasında Yükselişe Neden Olmuştu

ABD ekonomisinin yavaşladığına dair artan işaretler, bazı yatırımcıları FED’in yılsonuna kadar faiz artırımını tamamlayacağı ve hatta 2023’te borçlanma maliyetlerini düşürmeye yönelebileceği görüşüne yöneltiyor.

Bu da bu yıl büyük bir darbe alan kripto gibi spekülatif varlıklar için daha elverişli bir zemin yaşatacaktır.

GlobalBlock’ta kıdemli satış tüccarı olan Adrian Kenny bir notunda şunları yazdı:

“Hafta boyunca çok hoş bir yükseliş trendi devam etti. Kripto paralar ve genel olarak piyasalar son birkaç gün içinde bir rahatlama rallisi yaşadı.”

Kripto paralar bu yıl MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 endeksinde %50’den fazla düşüşe neden olan bir çöküşten kurtulmaya çalışıyor.

Bu yılın başlarında, kripto varlıklar FED’in parasal sıkılaştırmaya geçmesi ve ardından gelen kripto hedge fonu Three Arrows Capital gibi kaldıraçlı şirket batışlarıyla sarsılmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin'deki Düşüşü Doğru Tahmin Eden Analist, Toparlanma İçin Yeni Öngörüde Bulundu!

“Bitcoin’de Piyasa Dibi Bulmuş Olabilir”

Danışmanlık firması Venn Link Partners’ın CEO’su Cici Lu ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“FED’in faiz artırım döngüsünün sonuna yaklaşıyor olabileceğine dair işaretler tüm risk varlıklarını yükseltti ve kripto da bundan faydalandı. Kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesi sona ermiş gibi görünüyor, piyasalar dibi bulmuş olabilir.”

Bu arada Ethereum Blockchain’inin daha enerji verimli olan Proof-of-Stake sistemine geçmesi bekleniyor.

Bu, Ethereum için son zamanlarda bir itici güç oldu. Fundstrat’ın teknik strateji müdürü Mark Newton’a göre, ETH önümüzdeki günlerde 1.915 ila 2.000 dolara çıkabilir:

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin’in ayı nerede kapatacağını ve 19.000 ila 20.000 dolar civarındaki temel destekleri tekrar test edip etmeyeceğini izleyeceğini söyledi ve ekledi:

“Bu aralıktaki başarılı sıçramalar, boğalara devam eden bir ralli için sağlam bir temel sağlayabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları