binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Yarılanmasına 1 Ay Kaldı Ancak Bitcoin Cash ve Bitcoin SV İçin...

Bitcoin Yarılanmasına 1 Ay Kaldı Ancak Bitcoin Cash ve Bitcoin SV İçin Sayılı Günler Var

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yarılanması şüphesiz piyasanın üzerinde baskı oluşturan en büyük etkenlerden birisi, hatta en büyüğü. Daha önce 2 kere gerçekleşen Bitcoin halving (yarılanma) olayı, mayıs ayının ilk yarısında tekrar gerçekleşecek. Yayın saatine göre yaklaşık olarak 39 gün var.

210.000 Blokta bir gerçekleşen ve yaklaşık 4 yılda 1 olacak şekilde meydana gelen bu olay sonucunda şu anda 12.5 BTC olan blok ödülü 6.25 BTC’ye düşecek. Yani Bitcoin madencileri aynı işlem gücü ile yarı oranında daha az Bitcoin elde etmiş olacaklar. Öte yandan bu durum piyasadaki Bitcoin arzını da kısıtlayacak. Zira bu olaydan sonra yarı oranında daha az yeni BTC üretiliyor olacak.

Bu kadar önemli bir olay şüphesiz fiyata da doğrudan etki ediyor. Geçmişte 2 kez gerçekleşen halving olayı fiyatı ciddi şekilde yukarı çekmiş ve fiyat rekor üzerine rekor kırmıştı.

Bitcoin Halving Olayından Sonra BTC Fiyatının Durumu 

Herkes Bitcoin yarılanmasına kenetlenmiş olsa da, önümüzdeki günlerde Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’de halving olayı yaşayacak olan kripto paralar. Bilindiği gibi Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatallanmasından, Bitcoin SV’de Bitcoin Cash’in çatallanmasından üretilmiş kripto paralardır ve iki kripto para da market hacmine göre en büyük 10 kripto paranın içerisindeler.

Mevcut veriler ışığında 4 gün sonra gerçekleşmesi beklenen Bitcoin Cash yarılanması sonucunda blok ödülü 12.5’ten 6.25’e inecek. Bitcoin SV’nin de Bitcoin Cash’ten iki gün sonra halving yaşaması bekleniyor. Bitcoin SV’nin de blok ödülleri 12.5’ten 6.25’e inmiş olacak.

İki büyük kripto paranın da arz oranları küçülecek olurken bu durumların fiyata olumlu yansıması bekleniyor. Ancak tüm altcoinler için Bitcoin fiyatı can alıcı noktada önemli olduğu için Bitcoin yükseliş mevsimine başlamadan altcoinlerin bağımsız bir şekilde yükselmesi pek de olası değil. Özellikle piyasada Bitcoin halving baskısı varken…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail