Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları Hisse Senetlerini Değil Altını İzliyor!

Türkiye merkezli Bitcoin yatırımcılarının bu dönemde en çok altını izledikleri biliniyor.

398 TL seviyesine yükselen altının gram fiyatının gelecek günlerde çok daha fazla artması bekleniyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde özellikle Ayasofya Müzesi ile ilgili olarak Danıştay tarafından ve Devlet Başkanı Erdoğan tarafından onaylanan statü değişim kararının altın ve döviz kurunu yükseliş yönünde, şirket hisselerini ise büyük bir düşüş yönünde etkilemesi öngörülmeye başlandı bile.

Yatırımcıların kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş daha yaşanmasını beklediği altının gram fiyatının 400 TL sınırını aşacak olduğu beklentisinin özellikle de Bitcoin yatırımcısı Türk vatandaşlarının ve yeni yatırım kapısı arayan Türklerin Bitcoin yerine altına yönelmesine sebep olmakta.

Altın fiyatının kısa süre içerisinde çok daha fazla yükselmesi beklentisi sürerken, Bitcoin’in bu durumdan olumsuz etkilemesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu