blank
Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları Şubat Ayında Oldukça Fazla Mesai Yaptı!

Bitcoin yatırımcıları 190 milyar doları aşan piyasa hacmi ile Şubat ayında yatırımların rekor kırabileceğini bile düşünmüştü.

Bir önceki ay yaşananlar yatırımcılar tarafından büyük bir hevesle karşılandı. 195 milyar doları gören Bitcoin piyasası hacmi daha sonradan ise 155 milyar dolar seviyesine kadar geriledi. Yatırımcılar beklemedikleri sorunlarla karşı karşıya kalırken, piyasa fiyatında 10.000 dolar beklentisi 13.000 dolara kadar yükselmiş, ancak bir türlü gerçek olmamıştı.

Bitcoin Şubat 2020 Grafiği

Gece, gündüz demeden yatırımlarına devam eden çok sayıda yatırımcı, kademeli olarak yeni Bitcoin alımları ve satışlar yapmaya devam etmek konusunda ısrarcı davranmıştı. Mart ayının ilk haftasında ise Bitcoin fiyatının güncel olarak 9.100 dolar seviyesinden alıcılar arıyor olması yatırımcıların Şubat ayına oranla daha az mesai yapmalarına sebep oluyor.

Analistler bu süreçte halving öncesi 10 bin dolar üzerinin pek de mümkün olmadığını ifade ederken, içinde bulunduğumuz mart ve nisan aylarını “riskli” olarak değerlendiriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu