AnalizBitcoin

Bitcoin Yeni Bir Aya Başladı: Şubat Ayı Piyasalar İçin Daha Mı İyimser?

Kripto para piyasası Şubat ayında neler görecek?

2018 yılından beri en kötü Ocak ayını geçiren Bitcoin, yeni bir aya başladı. Özellikle 2021 yılında Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında yeni rekorlar kıran BTC, yeni seneye düşüşlerle başladı.

Ocak ayında 32.900 dolar seviyesine kadar düşüş yaşayan Bitcoin fiyatı, son 24 saat içerisinde uzun bir süreden sonra ilk defa 39.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Özellikle 40.000 doların bu aşamada önemli bir direnç olduğunu ifade eden uzmanlar, BTC’de grafikte gösterilen mavi trend çizgisine dikkat çekiyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik

Zira 69.000 dolardan beri oluşan düşüş trendi mavi çizginin yukarı yönlü kırılmasıyla bitebilir ve düşüş tehlikesi “şimdilik geçti” denilebilir. Genel itibarı ile Şubat ayının kripto paralar için daha olumlu geçmesi bekleniyor.

Önde gelen analistlerden gelen, “herkes düşüş bekliyor, bu sebeple yükseliş hazır” şeklinde açıklamalar gelmesi de Şubat ayı ile ilgili umutları arttırıyor. Zira piyasada genellikle herkesin düşündüğünden farklı bir durum gerçekleştiği biliniyor.

Öte yandan bu ay ABD’den kripto paralar hakkında kanun hükmünde bir kararname gelmesi bekleniyor. Bu haberin şu anlık Şubat ayı için en önemli gelişme olacağı söylenebilir.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Biden Yönetimi Bitcoin'i Ulusal Güvenlik Meselesi Olarak Ele Alacak!

Yeni ayın ilk günündeki önemli gelişmeleri ele aldığımız videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu