AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ayı Sezonu Ne Zaman Bitecek? Yeni Alım Ne Zaman Yapılmalı?

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin 30.000$’ın altında yatay hareketlerine devam ediyor.

Uzun süredir yeni giriş için haftalık ma200’ü (şuan 21957$) beklediğimizi aktarıyoruz. Market yapıcı bu fırsatı verirse zarar pozisyonunda olan yatırımcılar maliyet düşürmek için bu bölgede parçalı olarak değerlendirme yapabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ölüm Kesişimi Var! Tarihsel Olarak Fiyatı Nasıl Etkiledi?

Peki Bitcoin’de ayı sezonu önceki dönemlerde ne zaman bitti? Bitcoin nereye kadar düşebilir?

Gelin Bitcoin’de önceki zirvelerden yaşanan düşüşleri ve fiyat hareketlerini birlikte inceleyelim.

Grafiğe baktığımızda boğa sezonları sonrası Bitcoin’de %60 ile %83 arasında bir düşüş yaşandığını görüyoruz.

Dikkatimizi çeken diğer bir husus ise fiyatın bir önceki zirvenin altına hiç inmemesi.

Bitcoin uzun vadeli bir yatırım aracı olarak sürekli yüksek tepe ve yüksek dip yaparak yükseliş trendini koruyan bir ürün. Bu nedenle önceki boğa sezonları sonrası %83’lük düşüşler görsek dahi fiyatın bir önceki zirvenin altına inmediğini gördük.

Bu nedenle en kötü senaryoda Bitcoin’de 18.800$ ve 20.000$ bandının boğalar tarafından korunacağını düşünüyoruz. Bu beklentimiz haftalık ma200’e dair analizlerimizle de örtüşüyor.

Bu da Bitcoin için 2021 boğası sonrası zirveden %72’lik bir düşüş anlamına gelecek ki, önceki hareketlere baktığımızda makul olduğunu değerlendiriyoruz.

8 haftadır ardı ardına düşen bir Bitcoin izliyoruz. Bu nedenle yukarı yönlü gelecek bir hamlede terste kalmamak için zararda olan pozisyonları korumaya devam ediyoruz. Ancak yükseliş beklentisiyle yeni giriş yapmıyoruz.

Maliyet düşürme ve yeni giriş için haftalık ma200 bölgesini takip etmeye devam edeceğiz.

Bizim bu şekilde yorumlamamız marketin bu fırsatları vereceği veya daha fazla düşüş yaşanmayacağı anlamına gelmez. Market hiçbir zaman mükemmel bir setup sunmaz. Bu nedenle siz de kendi yorumunuzla riskinizi yönetmelisiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baltazar Kazmarek

Güzel analiz, mantıklı değerlendirmeler. Teşekkürler!


Başa dön tuşu