AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Boğa Sezonu Bitti Mi? Analistler İkiye Ayrıldı!

Analistlerin farklı yorumları yatırımcılarını kafasını karıştırdı.

Bitcoin’de 52800$’a seviyelerine kadar yaşanan düşüş yatırımcıları tedirgin etse de bir çok analist Bitcoin’de boğa sezonun henüz bitmediğini ve bu seviyelerin orta ve uzun vadeli bir zirve olmadığını ifade ediyor.

Northmantrader’ın kurucusu Sven Henrich çoğunluğun görüşüne katılmıyor. Bitcoin’in 17.000$ seviyelerinden gelen yükselen trendini kırdığını ifade eden Henrich, bu kadar uzun bir trendin kırılımının daha büyük bir düşüşü tetikleyebileceğine inanıyor.

Bitcoin’de tepede oluşan yükselen kamanın aşağı kırılımını bir risk olarak gören Henrich’e göre boğa koşusu trendi kırıldı.

Kaynak: Sven Henrich (logaritmik grafik)

Bitcoin şu sıralar hem günlük MA 20 (55.356$) hem de Henrcih’in bahsettiği trend direncini kırmak için mücadele veriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise boğa koşunun henüz bitmediğini ve dibi satın almak için hazır olduğunu, zincir içi veriler biraz soğuduktan sonra alım yapacağını ifade eden bir paylaşımda bulundu.

Ju’nun referans gösterdiği Bitcoin hız grafiği son zamanların en düşük seviyelerinde görünüyor. Bu veri ağdaki Bitcoin hareketliliğini ölçüyor.

Önceki boğa piyasalarında zirveye yakın noktada Bitcoin’lerin çok seri şekilde el değiştirdiği gözleniyor. Verinin mevcut durumuna göre Bitcoin bir para birimi olarak el değiştirmiyor ve  “değer deposu” olarak saklanmaya devam ediyor. Bu indikatöre göre de henüz tepe noktasında değiliz.

Bu aşamada trendin devamı için Günlük MA 20’nin üzerine çıkışı takip etmek gerekli. Diğer destek noktaları için aşağıdaki haberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 54.000$'a İnerken 650 Milyon Dolar Buhar Oldu! Destek Seviyeleri Neler?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu