AnalizBitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’de (BTC) Golden Cross Yaklaşıyor Mu? En Son Olduğunda Fiyat Roketlenmişti!

Bitcoin grafiğinde daha önce fiyatı ateşleyen bir durum, çok yakında gerçekelebilir.

Son günlerde Bitcoin’in tekrar 50.000 dolar üzerine çıkması, birçok olumlu haberi de beraberinde getirdi. Olumlu haberler peşi sıra gelse de birçok yatırımcıların muhakkak temkinli olmasını ve stop limit emirlerini kullanmasını her zaman tavsiye ediyoruz.

50.000 dolar üzerine çıkmasına rağmen burada kalıcılık sağlayamayan Bitcoin için fiyatı daha önce uçuran bir olay yakında tekrar yaşanabilir.

Golden cross, Türkçe adıyla altın kesişim olarak bilinen bu durum, tüm piyasalarda yükseliş sinyali olarak görülmektedir. Genellikle 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı geçmesiyle gerçekleşen olay, en son günlük grafikte gerçekleştiğinde Bitcoin ciddi bir yükseliş yaşamıştı.

Tarih Tekerrür Edecek mi?

Günlük grafiğe yakından baktığımızda 50 günlük hareketli ortalamanın yukarıya doğru ivmelendiği görülüyor. Eğer BTC fiyatı bu şekilde giderse kesişimin 11 Eylül ila 15 Eylül tarihleri arasında olması ve Golden Cross’un gerçekleşmesi bekleniyor. Sadece kripto paralarda değil diğer tüm piyasalarda yükseliş sinyali olarak değerlendirilen bu kesişim, fiyatı yukarı çekmesi bakımından oldukça önemli olabilir.

Ancak piyasa hareketleri tek bir indikatör veya olaya bağlı olarak şekillenmiyor. Bu sebeple hiçbir verinin gelecek hakkında yüzde 100 bilgi vermeyeceği bilincinde olarak mutlaka tedbirli gitmek ve stop limit emirlerini kullanmak gerekiyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu İndikatör Yanılmıyor! Yeşilde Al, Kırmızıda Sat!
İlgili Haber
Bitcoin Tekrar 50.000 Dolar! Peki Yükselişlerin Devamı Gelecek mi?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu