AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de son duruma baktık.

Bitcoin’de hafta başında yaşanan sert düşüşler sonrası daha yatay bir Bitcoin grafiği izlemeye devam ediyoruz.

48.000$ ile 50.000$ bandında yatay seyrini devam ettiren Bitcoin’de önceki analizlerimizde de belirttiğimiz Günlük MA20’nin etrafında bir konsolidasyon süreci olduğunu gözlemliyoruz.

Ethereum’da ve altcoinlerin genelinde de bir bekleyiş durumu söz konusu. Tüm yatırımcılar Bitcoin’in sonraki hamlesinin yukarıya mı aşağıya mı olacağını tahmin etmeye çalışıyor.

Temel analiz açısından bakıldığında, bu hafta Bitcoin’in fiyatını ateşleyebilecek birçok gelişme yaşandı. Uzun süredir devam eden ve büyük bir korku kaynağı oluşturan Tether soruşturması anlaşma yoluyla bitti. Devamında Square’nin ve MicroStrategy’nin 50.000$ üzerindeki fiyatlardan yüklü BTC alımları gerçekleştirdiğini gördük.

Bu haberler sonrası sınırlı hareketlenmeler oluşsa da Bitcoin’deki teknik düzeltme nedeniyle yükselişler sınırlı kaldı. Analistler bu haberlerin henüz fiyatlanmadığını düşünüyor.

Zinzir içi verileri analiz eden ve bu konudaki tahminlerinde başarı oranı yüksek olan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun son paylaşımı Bitcoin yatırımcılarının yüreğine kısmen su serpti.

13.000 adet BTC’nin birkaç saat önce Coinbase borsasından çıkarak Coinbase saklama cüzdanlarına gittiğini aktaran Ju, “görünüşe göre kurumsal yatırımcılar 48.000$ etrafında Bitcoin satın almaya devam ediyor.” dedi.

Ju, son düşüşten sonraki en güçlü yükseliş sinyalinin bu olduğunu aktardı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu