HaberlerKripto Para

Bitcoin’de Bugün Avrupa Parlamentosu Takip Edilecek! Oylama Saat Kaçta?

Avrupa Parlamentosunda önemli kripto para oylaması.

Kripto para yatırımcıları bir süredir Avrupa Parlamentosu’ndan gelecek haberleri takip ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in de kullandığı madencilik metodu POW’u yasaklamak için oylama yapılmış ve bu öneri reddedilmişti.

AB’den gelen bu pozitif haber yatırımcıları rahatlatsa da, bugün yeni bir oyalama daha yapılacak.

Oylamada Neler Var?

AB Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İlişkiler Komitesi, kullanıcı bilgilerinin saklanmadığı ve hükümetlerle paylaşmayan merkeziyetsiz cüzdanları düzenlemeyi amaçlayan AML mevzuatında yapılacak değişiklikleri oylayacak.

AML mevzuatında yapılacak değişiklik paketi, finansal kuruluşların müşterilerinin işlemlerine ilişkin bilgi sunma yükümlülüklerine kripto para işlemlerini de dahil edecek.

Avrupa Parlamentosu, kripto para işlemlerine getireceği bilgi verme yükümlülükleri ile suçluları takip etmeyi kolaylaştırmak istiyor.

Oylanacak madde şu şekilde:

“Sunucusu olmayan cüzdan olarak bilinen ve bir kripto para hizmet sağlayıcısına bağlı dağıtılmış bir defter adresinden yapılan kripto para transferinde, kripto para hizmet sağlayıcısı hem alıcı hem de satıcının bilgilerini almak zorundadır.”

Perşembe günü oylanacak değişiklik taslağı, ayrıca saklama hizmeti sunulmayan cüzdanlardan veya bu cüzdanlara yapılan 1.000 Euro yada daha fazla miktardaki tüm işlemleri yetkili AML makamlarına bildirmeyi zorunlu tutuyor.

Oylama Saat Kaçta?

Avrupa Parlamentosu’nda söz konusu değişikler için yapılacak oylamanın TSİ 14:45 -15:45 arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Tüm taslak üzerindeki oylamanın TSİ 18.00-19.00 arasında yapılması bekleniyor.

Oylama dijital ortamda yapılacak ve sonuçlar daha sonra açıklanacak.

Sonuçlar için takipte olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu