blank
BitcoinHaberler

Bitcoin’de Çöküş Öncesi Balinalar Hangi Seviyeden Satış Yaptı? Ünlü CEO 20.000$ için Hangi Tarihi İşaret Etti ?

Birçok yatırımcının ters köşe olduğu çöküşün yankıları devam ederken, yatırımcıların tedirgin bekleyişi devam ediyor.

Bitcoin ile ilgili tüm güzel duygular, tüm beklentiler bir kaç saatte yerini endişe, tedirginlik ve belirsizliğe bıraktı. Elinde yüksek fiyattan alınmış BTC olmayanlar biraz daha düşse de alsak modunda beklerken, bu düşüşe malda yakalananlar, marjin işlem yapanlar ve stop-loss kullanmayan yatırımcılar, BTC nereden döner diye kara kara düşünmeye başladı.

Ne yazık ki birçok analist BTC’nin üzerinde ki satış baskının bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Balina satış riskleri devam ederken, bu satışlar sonrası oluşacak düşüşlerin olumsuz havanın da etkisiyle zincirleme şekilde satışları tetikleyebileceği ve beklenen de çok panik satış yapılabileceği düşünülüyor.

CointelegraphData’nın verilerine göre bir çok balina 19.000 dolar seviyelerinden BTC satmaya başladı. Coinbase Ceo’sun tweetleri öncesi haberi alanların bunda etkisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

İlgili Haber  Bitcoin'de Yaşanan Düşüş Manipülasyon Mu?

Diğer yandan CrypyoQuant’ın Ceo’su Ki Young Ju’nun borsalara giriş akış ortalamasının hala yüksek bir seviyede gezdiği yönünde ki açıklamaları önem arz ediyor. Ju, kısa vadede daha fazla düzeltme yaşanabileceğini düşünüyor. BTC konusuna nispeten iyimser yaklaşan Ju, düzeltmenin biraz daha devam edeceğini ve aralık ayına kadar 20.000$ seviyesinin kırılacağını düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu