BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’de Düşüş Bitti Mi ? Bundan Sonra Yeni Dipler Görülecek Mi?

Bitcoin yükselişini devam ettirebilecek mi?

UST ve LUNA çöküşünden etkilenen Bitcoin’de (BTC) sert düşüşler görüldükten sonra hafta sonu yaklaşık %5 artış kaydederek 30.000$ seviyelerine ulaştı.

Yatay fiyat hareketlerine devam eden Bitcoin ile ilgili yatırımcıların en çok merak ettiği konu BTC’nin bu yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceği oldu.

“Bitcoin’de Yeni Diplerin Gelmesi An Meselesi!”

Bloomberg’e konuşan kripto para borç verme platformu Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, Bitcoin’in yeni dipler oluşturma konusunda hazır olduğuna inandığını söyledi:

“Bitcoin’in yüksek korelasyon içerisinde olduğu Nasdaq geçen haftayı kazançla kapattı. Ancak BTC Nasdaq’ın bu kazancını yansıtmadı. Bu kimsenin istemediği bir korelasyon türüdür.

Bu bağlamda da Bitcoin henüz 26.000 doların altındaki 12 Mayıs dip seviyesini test etmedi.

BTC’nin Nasdaq’ın kazanımları karşısındaki bu başarısızlığı göz önüne alındığında Bitcoin’de yeni diplerin görülmesinin sadece bir zaman meselesi olduğu anlaşılıyor.”

Dolar-Bitcoin İlişkisi!

Yine Bitcoin’deki yükselişin devam etmeyeceğini değerlendiren ünlü kripto para analisti Lark Davis de BTC yükselişini dolar endeksi (DXY) ile karşılaştırdı.

“Dolar Endeksi (DXY) düşüyor. Tarihsel olarak bu durum Bitcoin’in fiyatı için iyi bir gelişme.

Zira tarihsel olarak baktığımızda doların yükselişe geçmesi BTC fiyatı için kötü bir etki yaratmıştır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu