BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’de FED Fiyatlaması Bitti Mi? Yükseliş Başlayacak Mı?

CoinShares, Bitcoin'in FED'in faiz artırımıyla olan korelasyonunu değerlendirdi.

ABD’de FED, yükselen enflasyon sorunu karşısında para politikasında sıkılaşmaya gitti ve faiz oranlarında artış kararı aldı.

FED’in sıkılaşma politikası sonucundan olumsuz yönde etkilenen Bitcoin’de düşüşler yaşandı.

FED’in faiz artırımı ile Bitcoin (BTC) arasındaki korelasyonu değerlendiren kripto araştırma ve yatırım şirketi CoinShares, FED’in faiz oranlarını artırmada sınırlı güce sahip olduğunu ve bu durumun Bitcoin fiyatının artmasına yol açabileceğini ifade etti.

CoinShares’in araştırma müdürü James Butterfill tarafından kaleme alınan makalede FED’in faiz oranlarını artırma beklentilerini Bitcoin’in zaten fiyatlandırdığı belirtildi.

“FED’in faiz oranlarındaki artış beklentisini Bitcoin zaten fiyatlandırdı ve bu beklentiler halihazırda mevcut Bitcoin fiyatında etkili olmaya devam ediyor.

Bitcoin şimdi ABD doları ile iyi bir ters korelasyona sahip. Bu durum BTC’nin değer saklama özelliği nedeniyle mantıklı bulunuyor ancak Bitcoin’in aynı zamanda faiz oranlarına karşı inanılmaz derecede hassas olmasına da yol açar.”

“Bu Karmaşada Bitcoin En İyi Güvencedir!”

CoinShares ayrıca Bitcoin’de son aylarda yaşanan fiyat düşüşlerinin genel olarak FED’in giderek artan şahin tavrının doğrudan bir sonucu olduğuna dikkat çekti.

FED’in yaz boyunca faiz artırımlarına devam edeceğine inandığını belirten James Butterfill, Bitcoin’in faiz artırımıyla olan ilişkisi konusunda şunları söyledi:

“FED’in şahin tavrı karşısında Bitcoin’in fiyat performansı zayıf olsa ve fiyatında düşüşler gözlense de bu düşüşlerin kısa ömürlü olacağını düşünüyoruz.

Bitcoin bu düşüşlerden sonra yükselmeye başlayacağına ve bu para politikası karmaşası karşısında Bitcoin’in iyi bir güvence olduğuna inanıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu