BitcoinEkonomiHaberler

Bitcoin’de Gözler FED Toplantısına Çevrildi! Toplantı Saat Kaçta? Gündemde Neler Var?

FED'in gündeminde ne var?

Kritik bir FED toplantısı öncesi hafta içerisinde Evergrande krizinin de etkisiyle sert satışlar gördük. ABD endekslerinin satıcılı seyri risk iştahını düşürürken, kripto paralar da dahil olmak üzere pek çok yatırım aracında satış baskısı olduğunu gördük.

Zor bir hafta geçiren yatırımcıları yeni bir sınav bekliyor. Eylül ayı FED toplantısının 21-22 Eylül tarihlerinde yapılacağını daha önce aktarmıştık. Bugün tamamlanacak olan toplantı sonrası TSİ 21.00’da FED’in faiz kararını açıklaması bekleniyor.

FED’in bu aşamada faiz artırması beklenmiyor. Ancak toplantıda alınan kararların veya sonrasında Powell tarafından yapılacak konuşmanın şahin mi güvercin mi olduğu piyasaların yönünü tayin etmede etkili olacak.

Bugünkü toplantıda varlık alımlarının azaltımına ilişkin yol haritasına projeksiyon tutulması bekleniyor. Bir süredir dillendirilen varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin açıklamaların sürpriz olması beklenmiyor.

Powell önceki açıklamalarında varlık alımının azaltımının ön koşulu olarak ekonomik toparlanmada kayda değer bir ilerleme ve enflasyon hedeflerinin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etmişti. Bu noktada Powell’ın gelen son verilere ilişkin değerlendirmeleri takip edilecek.

Powell’a Evergrande krizinin getirdiği satış dalgası ve etkilerine ilişkin bir soru sorulması bekleniyor. Başkan’ın krize ilişkin değerlendirilmesi yakından takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Görüştüm iyi şeyler dedi bayaa, sikinti yok dedi abey ,

Gats

Şu aşamada faiz artırıyoruz ya da olumsuz bir açıklama yapamaz. Piyasanın tepetaklak olma ihtimali var zaten yeterince satış yedik


Başa dön tuşu