BitcoinEkonomiHaberler

Bitcoin’de Gözler FED Tutanaklarına Çevrildi! Önümüzdeki Hafta Bu Veriler Takip Edilecek!

Gözler ekonomik verilere çevrildi.

Küresel piyasalardaki dalgalanmalar Bitcoin ve kripto paralardaki risk iştahını etkileyebiliyor. Özelikle dolar endeksindeki sert hareketler, riskli ürünlerdeki geri çekilmeyi tetikleyebiliyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in küresel piyasalardan pozitif ayrışarak, kendi hareketini başlattığını ve 55.000$’ın üzerinde çıkmayı başardığını gözlemledik.

Bu ayrışma devam edecek mi endekslerdeki açılışla birlikte takip ediyor olacağız.

Küresel piyasalarda bu hafta takip edilecek başlıklar şu şekilde:

  • ABD’nin önde gelen bankaları 3. çeyrek kazançlarını açıklayacak. Çarşamba günü JP Morgan ve BlackRock, daha sonra ise Bank Of America, Wells Fargo, Morgan Stanley ve Goldman Sachs 3. çeyrek raporlarını açıklayacak.
  • Çarşamba günü ABD’nin tüketici fiyat enflasyon verisi açıklanacak, Perşembe günü ABD’nin üretici fiyat enflasyon verisi açıklanacak, Cuma günü ABD’deki perakende satışlar yayınlanacak.
  • Varlık alımlarının azaltımı ile piyasaların gündeminde olan FED’in Eylül ayı toplantı tutanakları Çarşamba günü yayınlanacak.
  • Pazartesi günü IMF ve Dünya Bankası yıllık toplantısı başlayacak. Gündemde küresel vergi sorunları ve pandemi sonrası küresel ekonomik sorunlar olması bekleniyor.
  • Hafta içerisinde bir süredir tedarik zincirindeki aksamalarla gündemde olan İngiltere’nin ekonomik verileri takip edilecek.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu