Bitcoin

Bitcoin’de Hareketlilik: Bu süreçte önemli seviyeler neler?

Bitcoin'deki dalgalanma devam ediyor. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken direnç ve destek seviyeleri neler?

Bitcoin’deki fiyat dalgalanmaları devam ediyor. 24 saat içerisinde 8000 doların üzerine çıkan BTC fiyatı an itibarı ile bazı borsalarda 8300 dolar seviyesini zorlasa da buradan hızlı bir şekilde 8000 dolara kadar bir düşüş yaşadı. Yayın saatine göre 8100 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de önemli seviyeler neler?

Bu aşamada direnç seviyesini 8450 dolar olarak gösteren analistler, en önemli seviyenin ise 9000 dolar üstü olduğunu ifade ediyorlar.

9000 dolar direnci düşüş trendini yükselişe çevirecek en önemli seviye olarak görülürken bu seviyenin aşılması durumunda daha büyük yükselişlerin tetiklenebileceği ve yaklaşan halving olayı etkisi ile rekora doğru ilk adımın atılabileceği ifade ediliyor.

Destek seviyelerinin sırasıyla 8000 dolar ve daha önemli olarak 7700 ila 7800 dolar seviyeleri olarak belirlendiği bu dönemlerde yatırımcıların destek ve direnç seviyelerine göre hareket etmesi önerilirken mutlaka stop-loss emirlerinin kullanılması tavsiye ediliyor.

An itibarı ile 8300 dolar seviyesine kadar ivmelenen BTC, bu seviyeden geri gelerek 8000 dolara kadar bir gerileme yaşasa da kısa vadede analistler bu dalgalanmaları normal olarak görüyor. Özellikle yatırımcıları panik alış ve satış yapılmaması gerektiği konusunda uyaran uzmanlar orta ve uzun vadede yükseliş beklediklerinin altını çiziyor.

Öte yandan kısa vadeli alım satım yapan yatırımcıların dikkat etmesi gereken konulara değindiğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Kripto Para Fiyat

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu