BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin’de Kazakistan FUD’u Erken Bitti! “Pazartesi Normale Dönüyoruz”

Kazakistan'daki karışıklık Bitcoin dahil pek çok alanı etkiledi.

Bitcoin madenciliğinde dünyada ikinci sırada bulunan Kazakistan, hükümete karşı başlatılan protesto ve yaşanan internet problemleri ile uğraşmaya devam ediyor.

Zira ülkede yaşanan internet ve elektrikte yaşanan kesintiler madencilik faaliyetlerini de sekteye uğrattı.

Madencilik faaliyetlerinde yaşanan aksaklıklardan Bitcoin ve kripto para birimleri de olumsuz yönde etkilendi ve piyasada sert düşüşler yaşandı.

Yaşanan sorunlardan dolayı ülkede faaliyet gösteren bazı madencilik şirketlerinin ülkeyi terk edeceği konuşulmaya başlanmıştı.

Ancak Çin’in yasaklarından sonra faaliyetlerini Kazakistan’a taşıyan ve en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Çinli BIT Mining’den bir yetkili yerel haber kaynaklarına verdiği bilgiye göre Kazakistan’dan ayrılmanın söz konusu olmadığını ve ülkedeki yaşanan olayların Pazartesi günü normale dönmesinin beklendiğini belitti.

Ayrıca kripto piyasası ile ilgili haberleri paylaşan Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “kripto endüstri ülkenin önümüzdeki pazartesi normale dönmesini bekliyor.” dedi.

Wu paylaşımına, madencilerin çoğunlukla sorunların yaşandığı bölgeden uzak yerde bulunmasından dolayı etkilenmediklerini ancak internet kesintisi nedeniyle madencilik yapamadığını ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu