Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Kritik Veri Terra (LUNA) Çöküşünden Bu Yana En Yüksek Seviyesinde!

Bitcoin’de Kritik Veri Terra (LUNA) Çöküşünden Bu Yana En Yüksek Seviyesinde!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) mempool’undaki onaylanmamış işlem sayısı son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ağ tarafından onaylanmayı bekleyen Bitcoin işlemlerinin sayısı, Terra’nın patlamasından bu yana en yüksek noktasına ulaştı ve bu da BTC Blockchain’ine olan ilginin yenilendiğinin bir işareti.

Bitcoin (BTC) Ağında Yoğunluktan Sıraya Alınmış İşlem Sayısı Terra Çöküşünden Bu Yana En Yüksek Seviyesinde

Blok zincirine henüz eklenmemiş geçerli işlemlerin saklandığı bir veri yapısı olan Bitcoin’in “mempool”unda 9 Mart öğleden sonra kısa süreliğine yaklaşık 81.000 işlem yer aldı.

Bu rakam, algoritmik stablecoin UST’nin sıfıra düştüğü 13 Mayıs’ta geçen yılın zirvesine kıyasla sadece 1.000 eksikti ve FTX’in ani çöküşünün ardından Kasım ortasında onaylanmadan duran 48.000 işlemden %66 daha fazlaydı.

Bu gibi mempool artışları, ağ kullanımında bir artış olduğunda meydana gelebilir, ancak madencilik gücündeki ani bir düşüş de aynı etkiye sahip olabilir.

İlgili Haber
Bank of America'nın Kripto Para Dostu Banka Signature Bank'ı Satın Alacağı İddia Ediliyor! Kaynaktan Açıklama Geldi

Her bir Bitcoin bloğuna yalnızca belirli miktarda işlem verisi sığabilir (ortalama 2.000 işlem). İşlem fazlalığı olduğunda, kullanıcılar işlemlerinin mempool üzerinden akmasını beklemek zorundadır.

Kullanıcılar madencileri daha yüksek ücretlerle işlemlerini önce gerçekleştirmeleri için teşvik edebilir. Dolayısıyla, mempool gerçekten dolduğunda, madenciler yalnızca daha fazla bitcoin eklenmiş işlemleri işlemeyi tercih edebilir veya hatta daha düşük ücrete sahip olanları bekletmek için minimum bir ücret belirleyebilir.

Bu durumda, mempool genellikle büyük miktarda onaylanmamış, düşük ücretli işlemle dolar. Dolayısıyla, daha yüksek işlem ücretleri mempool dalgalanmalarının başlıca nedenlerinden biri olarak kabul edilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları