BitcoinHaberler

Bitcoin’de Risk İştahı Yükseldi, Korkuyu Satın Alanlar Kazandı!

Bitcoin'de risk iştahı yükseldi.

Geçtiğimiz haftalarda küresel piyasalardaki dalgalanmalar Bitcoin’i ve kripto paraları da etkilemiş ve risk iştahı düşmüştü.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” geçtiğimiz hafta 25 puanla aşırı korku bölgesindeyken, bu haftaya iyi bir başlangıç yaptı.

Şu sıralar 59 puanla “açgözlü” bölgesinde bulunan markettin risk iştahı yükseldiğini görüyoruz.

Bu yükselişte Bitcoin’in piyasalardan pozitif ayrışmasının etkili olduğu düşünülüyor.

Zira dün küresel endekslerde sert düşüşler yaşanmasına karşı Bitcoin’in pozitif ayrışarak kendi hareketini yaptığını gözlemledik. Bugün yeniden 50.000$’ın üzerine çıkmayı başaran Bitcoin günlük bazda %2 primle işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in 7 günlük değişimine baktığımızda %20’lik bir prim olduğunu görüyoruz. Bitcoin’in, BTC hakimiyeti ile birlikte yükselmesi, altcoinlerdeki hareketi sınırlıyor.

50.000$ üzerinde tutunursak major altcoinlerde de risk iştahının arttığını gözlemleyebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu