Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Sert Düşüş! BTC Fiyatı 8.600 Dolara Kadar Düştü!

Bitcoin’de Sert Düşüş! BTC Fiyatı 8.600 Dolara Kadar Düştü!

Takip et

Analistler ve yatırımcıları şoke eden haber bugün saat 19.50 civarında geldi. Bitcoin fiyatı bir anda 400 dolar değer kaybederek çok ciddi düşüş eğilimi gösterdi.

ABD’den gelen haberler sonrasında bugün gün içerisinde kripto para birimi fiyatında ciddi kritik bir düşüş yaşanmış ve 300 dolar değer kaybı gündeme gelmişti. 300 doların üzerine eklenen 400 dolarlık değer kaybı sonucunda bugün içerisinde toplam 700 doların üzerinde değer kaybı gündeme gelmiş oldu.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

ABD’den gelen haberler ABD Başkanı tarafından bugün gece saatlerinde bir corona virüs açıklaması yapılacağı yönünde olup, bu açıklamaların dışında ABD’de mevcut petrol stoklarının beklenenden %75 daha az gelmesi sonrasında bu düşüşün yaşanması akıllarda soru işaretine sebep oldu.

İlgili Haber
ABD Başkanı 27 Şubat 02.00'da Corona Virüs Açıklaması Yapacak: Bitcoin ve Piyasalar Düşüşe Geçti

ABD’nin her bir adımı kripto paraları etkileyebilecek güçte

9.000 doların altına düşüş gösteren Bitcoin fiyatının ne zaman yeniden 9.000 doların üzerine yükselebileceği konusunda merak hakim. Ancak bugünlerde artık bir daha 9.000 doların üzerine yükseliş olması için balinaların bu fiyat seviyesinden alım yapması, bu fiyat seviyelerinden alım yaparak piyasada kazanç elde etmek isteyen balinaların olması durumunda gerçek olabileceği belirtiliyor.

ABD’den gelen haberlerin yanı sıra Hong Kong’dan gelen haberler ülkede yaşayanların kripto paralara olan ilgisinin azalması ile bu düşüşü tetiklemiş olabilecek eylemler içerisinde bulunuyor.

Anakara Pekin’den yapılan açıklamalarda ise Çin’de dijital para çalışmalarının durdurulduğu, herhangi bir dijital para çalışması yapılmayacak olduğu, testlerin korona virüs dolayısı ile bir süre sonra bilinmeyen herhangi bir tarihte devam edeceğine işaret ediyordu.

Bazı analistlerin bugün içerisinde olumsuz açıklamalar yapması da piyasada bu düşüşte etkili olan sebeplerden bir tanesi olarak gösterildi. Ancak her zaman dediğimiz gibi halving olayının yaklaşmasıyla oluşan “haberi duyunca al, gerçekleşince sat” psikolojisi, halving olayı anında ve biraz öncesinde kar satışlarını ve ciddi düşüşleri tetikleyecektir.

Destek ve direnç seviyelerini belirttiğimiz yazımıza da ayrıca göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 9000 Doların Altını Gördü!

Güncel Bitcoin fiyatını sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları