BitcoinHaberler

Bitcoin’de Son Durum Ne? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de long temizliği başarı ile gerçekleşti.

Bitcoin son 24 saatte %10’a yakın bir geri çekilme ile birlikte 58500$’a kadar geriledi. Bitcoin’deki düşüşün arkasında itici gücün ne olduğu belirsizliğini koruyor.

Bu düşüşün ortasında,Twitter CFO’sundan gelen açıklamalar, Biden’ın kripto paralara yönelik hükümler içeren yasayı onaylaması ve Çin’den gelen yeni uyarılar risk iştahını iyice düşürdü. Ancak bu haberlerin market üzerinde çok etkisi olmadığını değerlendiriyoruz zira bunlar önceden fiyatlanmış ve satılmış haberlerdi.

Bu noktada likidasyon rakamlarına baktığımızda, ciddi bir long pozisyon temizliği yapıldığını görüyoruz. Son 24 saatte 1 milyar dolara yakın long pozisyon tasfiye olurken, 218 bin traderda tasfiye edilerek oyunun dışına itildi.

Likidasyon oranlarına baktığımızda Eylül’den sonra yaşanan en büyük tasfiye olduğunu görüyoruz. Eylül’deki bu tasfiye sonrası fiyatlarda biraz daha geri çekilme yaşanmış ve sonrasında ciddi bir yükseliş olmuştu. Bitcoin’in yükseliş ivmesini kaybetmemesi ve yatırımcıların risk iştahını koruması için bunun bir temizlik operasyonu olduğunu göstermesi ve bir an önce  63100$’ın (günlük ma20) üzerine çıkması gerekecek.

Teknik olarak baktığımızda 50 günlük ortalamadan destek aldığımızı görüyoruz.

17.10 tarihli analizimizde Bitcoin’de fiyat aralığımızın 68500 ile 58.000$ arasında olacağını ifade etmiş ve bu seviyelerin yeniden test edilebileceğini aktarmıştık. Bu nedenle fiyat bağlamında endişe edilecek bir durum olmadığını değerlendiriyoruz. Zincir içi veriler Bitcoin’deki fiyatın hala aşırı ısınmadığını ve dolayısıyla zirvenin görülmediğini gösteriyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Sıradaki Hedef Ne? Altcoinler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu