Bitcoin

Bitcoin’de Yükseliş Bekleyenler Yanıldı

Bitcoin hakkında son günlerde gerek yerel medyadaki kripto para haberleri sitelerinde yer alan haberlere, gerek ise sosyal medyada yatırımlar ile ilgili görüşlerini açıklayanlara sert tepki gösteren bir grup Bitcoin yatırımcısı şu dakikalarda ne yapacağına karar vermek için bekliyor.

Bitcoin hakkında son günlerde gerek yerel medyadaki kripto para haberleri sitelerinin bazılarında, gerek ise sosyal medyada düşüş beklentisinden söz ediliyordu. Bitcoinsistemi olarak düşüş beklentisi olduğunu defalarca kez ifade etmiş, yatırımcıların 5.200 dolar seviyesine hazırlanması yönünde tavsiye niteliğinde olmayan ancak uyarı niteliğinde olan birçok farklı Bitcoin analizi yazısı yayınlamıştık. (bknz: bitcoinsistemi.com/analiz/)

Hatta düşüşlerin görüleceğini BTC fiyatı 10.000 doların üzerindeyken beri ifade etmeye başlamıştık.

Bitcoin bugün 5.500 dolar seviyesine kadar gerileyerek yatırımcılara beklemedikleri bir soğuk duş etkisi yaşattı. Bir kısım yatırımcı ve analist Bitcoin’in bir daha asla bu seviyeye düşmeyecek olduğunu iddia ediyor, bu seviyelerin yeniden görülmeyeceği ile ilgili bazı kimseler ile tartışmalar bile yaşıyordu.

Bitcoin’i satmayarak bekleyenler bugün bin bir çeşit pişmanlık içerisinde olsa da, yatırımcıların kısa vadede yeniden yükseliş beklentisini normal düzeyde tutması ve çok büyük zararda iseler satış yapmaması öneriliyor.

Unutulmamalı ki son dönemde dünyanın en büyük hisseleri bile milyarlarca dolar değer kaybederken hiçbir piyasada “asla olmaz” diye bir şey yoktur. Nasıl ki bugün BTC için 50 bin dolarlık tahminler “mümkün” olarak görülüyorsa ciddi şekilde gerilemelerin de olabileceğini göz önünde bulundurmak en önemli faktör.

Bu süreçte yatırımın miktarı farketmeksizin mutlaka stop-loss emirlerin kullanılmasını bir kez daha hatırlatıyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu