coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkuttu Mu? WSJ Raporu!

Bitcoin’deki Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkuttu Mu? WSJ Raporu!

Emeklilik fonları yaşanan ayı piyasasına rağmen kripto paralardaki yükselişini sürdürüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimleri 2021 yılında muazzam bir yükseliş ve büyüme kaydetti. Hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Öyle ki kurumsal yatırımcılar arasında yer alan emeklilik fonlarından da büyük ilgi gördü.

Wall Street Journal‘ın haberine göre kamu çalışanlarının emeklilik tasarruflarını yöneten emeklilik fonları yaşanan ayı piyasasına rağmen kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor.

WSJ raporları 2022 yılında yaşanan ayı piyasası ve yüksek volatilite nedeniyle kripto paralara yatırım yapan pek çok emeklilik fonunun zarar ettiğini belirtti.

Ancak zorlu piyasa koşullarına ve edilen zararlara rağmen emeklilik fonları kripto paralarda yükselmeye devam ediyor ve kripto yatırımlarını ikiye katlamayı düşünüyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) 25 milyon dolar yatıran Houston merkezli itfaiyeciler için kurulmuş olan emeklilik fonu da ayı piyasası nedeniyle yatırımlarının değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Bu büyük zarara rağmen yatırımlarının arkasında duran Houston emeklilik fonu kripto paraların doğasını anladıklarını ve yaşananların normal olduğunu söyledi.

Bu bağlamda WSJ’ye konuşan Houston İtfaiyecileri Emeklilik Fonu yatırım şefi Ajit Singh “Tabii ki de böyle olmamasını isterdik, aksi durumu tercih ederdik ancak volatilite ve büyük dalgalanmalar kripto paraların doğasında var.” dedi.

Yönetimi altında 6,6 milyar dolar ve yaklaşık 30.000 kişi bulunduran Virginia merkezli başka bir emeklilik fonu da varlıklarının %4,5’ini kripto parada tuttuğunu söyledi.

Bu emeklilik fonu kripto paralara yatırım yapmak için ayı piyasasının bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Bu bağlamda WSJ’yle röportaj yapan fonun şefi, “kripto kışında kripto paralara yatırım yapmak isteyen daha az insanla getiriler daha çekici oluyor.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail