BitcoinHaberler

Bitcoin’deki (BTC) Düşüşe İlişkin Spekülasyonlar Devam Ediyor! “2017 Yılında Benzer Bir Düşüş Var”

Bitcoin'deki düşüşe ilişkin yatırımcıların kafası karıştı.

Kanlı pazara uyanan yatırımcılar Bitcoin’deki düşüşün neyden kaynaklandığını araştırırken iki farklı yorum geldi.

Sabah saatlerinde yazdığımız haberimizde de belirttiğimiz üzere birinci seçenek ABD Hazine Bakanlığı’nın bir kaç kuruma kripto para birimleri üzerinden kara para akladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulayacağına ilişkin söylentilerdi. Bu söylentilerin temelinin bir kaç gün önce Joe Biden tarafından imzalanan bir başkanlık kararnamesinin sonucu olabileceği düşünülüyor.

İlgili Haber
Joe Biden, Rusya'nın Saldırılarına Karşı Acil Durum İlan Etti! Kararda Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar da Yer Aldı!

Özellikle Grayscale gibi büyük bir Bitcoin fonunun CEO’sunun bu söylentiye ilişkin paylaşımı işaret etmesi yatırımcılarda düşüşün bundan kaynaklandığına ilişkin yaygın fikir oluşturdu.

Ancak deneyimli ve popüler analist Willy Woo Bitcoin’deki düşüşün Çin’deki elektrik kesintilerinden kaynaklandığını düşünüyor. Woo’ya göre kesintiler nedeniyle Bitcoin’deki hash rate gücünün çok sert düşmesi bu düşüşü de tetikledi.

Analist bir grafik daha paylaşarak 2017 yılının Kasım ayında da buna benzer bir düşüş yaşandığını ve onun da hash rate düşüşüyle ilgili olduğunu aktardı.

Son paylaşıma göre 6 saatlik MA’da hash rate normale dönmüş gibi görünüyor.

Hash rate verisi doğrudan fiyat ile korelasyon içerisinde hareket etmiyor olsa da bu tarz sert düşüşlerin bazı algoritmaları ve botları devreye sokarak satışları tetiklemiş olabileceği ifade ediliyor.

2017 yılındaki düşüş sonrası hash ratenin normale dönmesiyle fiyatın da ikili bir dip yaparak toparlandığı görülüyor.

*Yukarıda yer alan kişilerin düşüşe ilişkin yorumları haber verme hakkı kapsamında paylaşılmıştır. Herhangi bir finansal tavsiye içermez. Bu haberde bahsi geçen analistlerin yorumlarına göre yatırım kararı almanız tüm mal varlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Bu Söylenti Düşüşü Tetiklemiş Olabilir!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu